Погодні умови першої декади січня на перезимівлю озимих культур негативного впливу не мають. На сьогодні озимі перебувають у задовільному стані, інформує Мінагрополітики з посиланням на дані аналітичної довідки НААН.
Початок першої декади січня характеризувався теплою, як для цієї пори року погодою. У другій половині декади відбулося різке зниження температури повітря до мінусових значень. Опади, на початку декади у вигляді дощу, мокрого снігу, а надалі (до настання морозів) снігу випали на всій території країни.
Середня температура повітря перебуває у межах від 4 до 14 0С морозу і була на 2,6-6,8 0С нижче норми. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до 1-8 0С тепла, на більшій частині території мінімальна – у найхолодніші ночі знижувалася до 11-20 0С морозу.
Опади у вигляді снігу, місцями мокрого снігу, у південних областях у вигляді дощу спостерігалися майже на всій території країни.
Опади, що випали надалі суттєво поповнять запаси вологи верхнього шару ґрунту. Водночас нестійкі погодні умови, такі як почергові зміни температури повітря з мінусових на плюсові значення й навпаки, сходження та утворення снігового покриву, локальне залягання льодяної кірки, знижують зимостійкість, зокрема – морозостійкість озимини. Тому, контроль за її перезимівлею має залишатися актуальним.
Нагадаємо, виробники картоплі не могли зібрати урожай у деяких регіонах Німеччини, Нідерландів та Бельгії через сильні опади, які тривали кілька тижнів.
Українські аграрії, ймовірно, не скорочуватимуть прогнозовані площі посівів озимої пшениці під урожай 2024 року, попри вищі витрати на логістику, спричинену російським вторгненням.
Зокрема, майже половина фермерів (45 %) не планують істотно скорочувати посівні площ озимих культур. При цьому 38% опитаних підприємців можуть збільшити посівні площі. 14% аграріїв зазначили, що цього року не сіятимуть озимі.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!