Новини    14 лютого 2022 15:48

Напруженість між найбільшими експортерами пшениці збільшує невизначеність на ринку – Reuters

Наразі Уряд Єгипту вивчає можливість диверсифікації джерел імпорту пшениці для захисту своїх стратегічних запасів

Міністр постачання Єгипту заявив, що напруженість у відносинах між Росією та Україною, як двома найбільшими експортерами пшениці, посилила невизначеність на ринку, тоді як уряд працює над низкою захисних заходів.

Про це повідомляє Refinitiv Agriculture із посиланням на міжнародне інформаційне агентство Reuters.

Міністр зауважив, що Уряд вивчає можливість диверсифікації джерел імпорту пшениці для захисту своїх стратегічних запасів та досліджує хеджування проти зростання цін на сировинні товари.

Він додав, що стратегічних запасів пшениці в Єгипті вистачить на 4-5 місяці.

Потенційний новий напад Росії на Україну може призвести до перебоїв у постачанні зерна з Чорноморського регіону, що підштовхне ціни догори. Водночас в РФ неодноразово заперечували плани розпочинати вторгнення.

Єгипет – один із найбільших у світі імпортерів пшениці. У 2021 році в обсязі імпорту пшениці до Єгипту постачання з РФ становило близько 50% та приблизно 30% з України, згідно з даними двох регіональних трейдерів.

Державне агентство із закупівлі продовольства Єгипту GASC працювало над диверсифікацією джерел пшениці та в листопаді затвердило латвійську пшеницю як нове джерело імпорту.

Уряд також вивчає питання щодо перегляду своєї багаторічної програми продовольчих субсидій, яка забезпечує щоденну норму хліба майже двом третинам населення.

Нагадаємо, Франція, головний експортер пшениці з ЄС, другий місяць поспіль знижує темпи відвантажень. Загалом у цьому сезоні країна продасть на світовий ринок 7,27 млн т пшениці.

Раніше Landlord повідомляв про те, що тривала посушлива погода викликає все більше занепокоєння трейдерів щодо врожаю пшениці у 2021 році в Аргентині, США і Росії та стала основним фактором зростання цін.

Окрім цього, стало відомо, що Державне агентство Єгипту (GASC) закупило 300 тис. т пшениці на міжнародному тендері для постачання з 15 лютого по 3 березня. Закупівля складалась із 60 тис. т французької пшениці, 180 тис. т української пшениці та 60 тис. т румунської пшениці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...