Новини / Аналітика     07 січня 2020 12:07

Найдорожчі продукти 2019 року та ціновий прогноз

Продукти, що б’ють цінові рекорди в Україні – з борщового набору. Голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко розповів про найдорожчі продукти минулого року, а також спрогнозував цінові тенденції року 2020.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

Найдорожчими продуктами року, що минув, були овочі так званого борщового набору. Причому лідером за здорожчанням стала цибуля. Якщо порівняти її вартість у 2019 році з ціною станом на  травень 2018-го, то подорожчання відбувалося 5,4 рази, відзначає Олексій Дорошенко, голова Національної ради економічного розвитку.

А ось уже з серпня по грудень 2019 року суттєво дорожчала картопля.

Подорожчання хліба в минулому році відбулося на 12-14%.

Натомість прямо напередодні новорічних та різдвяних свят українці мали змогу купити трохи дешевше – на 10-15% червону ікру, а також саму червону рибу. Сталося це через зміцнення гривні, відзначив Олексій Дорошенко.

Прогноз на нинішній, 2020 рік, стосовно стрімкого зростання в ціні також торкнеться борщового набору, каже економіст. Хоча точних цифр називати не береться. Зауважує, що зростання в ціні буде пов’язано з ростом інфляції.

Читайте: Харчова інфляція: в Україні у квітні подорожчало 24 продукти

«Ніхто не знає чітко, скільки продукції виробляють фермери, що тримають у сховищах, скільки овочів споживають українці. Тому з ціною може бути, що завгодно», – говорить Олексій Дорошенко про вартість борщового набору 2020.

Натомість він прогнозує зниження ціни на пшоно та яйця. Стабільною залишиться ціна на гречку.

Гречана крупа вже піднялася в ціні до 32 грн/кг. Тож в 2020 році ціна її не зміниться, вважає експерт.

Landlord раніше повідомляв, що в червні 2019 року в Україні найбільше подорожчали фрукти і цукор.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також