Новини / Політика     14 вересня 2023 12:36

Найближчим часом планується зустріч президентів Польщі та України: обговорять імпорт зерна

Зауважується, що нині відбувається підготовка до зустрічі

Найближчим часом відбудеться зустріч президентів Польщі та України Анджея Дуди і Володимира Зеленського.  Про це розповів глава канцелярії польського президента Павел Шрот, передає польське радіо RMF FM.

Зауважується, що нині відбувається підготовка до зустрічі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Я не хочу забігати наперед, тому що маю свої дані, проте різні міркування безпеки також відіграють роль. Президент Зеленський є лідером країни, яка перебуває у стані війни. Він перебуває під загрозою терористичної атаки з боку Росії, — зазначив Шрот.

Дуда підтримує позицію польського уряду щодо одностороннього продовження ембарго на український агроімпорт.

Переслідуючи свої національні інтереси, Польща вирішила закрити польський ринок для українського зерна, тому що Польщі це зерно не потрібне. Це зерно дуже потрібне країнам, яким загрожує голод унаслідок потрясінь, пов’язаних із російською агресією проти України… і транспортування цього українського зерна через Польщу до цих країн має бути полегшене, — пояснив голова канцелярії.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону щодо страхування експорту, гарантованого Державним казначейством. Це рішення серед іншого дозволяє польській державній Корпорації страхування KUKE надавати ефективнішу допомогу приватному бізнесу, який зацікавлений у відбудові України.

Україна та Польща підписали меморандум про розробку інструментів сприяння торгівлі. Ним передбачено страхування вантажів.

Україна вже застрахувала судна, які здійснюють експорт та імпорт товарів через дунайські порти.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також