Новини / Аналітика     19 грудня 2019 15:06

Найближчі 10 років попит на органічне землеробство зростатиме – експерт FiBL

Традиційне сільське господарство призвело до збіднення ґрунтів. Особливо через застосування пестицидів та добрив. Тож тенденція найближчого майбутнього – зростання інтересу до органічного землеробства, вважає Торальф Ріхтер, старший консультант Науково-дослідницького органічного сільського господарства FiBL.

Про це повідомляє АПК-Інформ.

Попит на органічне землеробство у світі зростатиме 5-10% щорічно, переконаний експерт. Принаймні така тенденція – на найближчі десять років. Окрім традиційних ринків ЄС та США, перспективними для збуту органічної продукції стануть країни Азії, Індії та Близького Сходу, прогнозує Торальф Ріхтер. Спричинений інтерес до екологічно чистого виробництва буде, перш за все тим, що традиційна система ведення землеробства надто виснажує ґрунти.

«У багатьох регіонах світу застосування хімічних добрив та пестицидів призводить до значного зниження плодючості земель», – каже вчений.

Читайте: Органічне землеробство в Україні: науковці  розробили карту придатності ґрунтів

Торальф Ріхтер також відзначає, що імпортери органічної продукції ставлять все більш жорсткі вимоги до продукції, яку закуповують. Тож українському виробнику варто замислитися над активним розвитком внутрішнього споживання органічного землеробства.

Поки що Україна має досить скромні показники стосовно площ, відведених під вирощування органічної продукції. Станом на 2017 рік показник був на рівні 289 тис. га (тобто за рейтингом FiBL, наша держава посідала 24 сходинку серед держав світу).  Протягом десяти років цей показник збільшився лише на 39 тис. га, відзначає експерт.

Landlord раніше повідомляв, що ЄС бере курс на органічне землеробство.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також