Новини    12 березня 2018 12:01

НААН: Стан озимих оцінюється як добрий


В даний час озимі зернові перебувають у зимовому спокою, їх стан оцінюється як добрий та задовільний. Про це повідомили у Національній академії аграрних наук України.

За даними науковців, більшість посівів озимих культур завершить перезимівлю без втрат

«Попри різке зниження температури повітря та ускладнення погодних умов, яке спостерігалося останні тижні на території більшості областей, загрози вимерзання посівів озимих культур не спостерігається», – йдеться у повідомленні.

Разом з цим, за інформацією Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН, зниження температури повітря до мінус 15-20°С при наявності снігового покриву висотою не більше 1 см та температура ґрунту на глибині 3 см до мінус 13°С становила загрозу вимерзання посівів озимої пшениці, ячменю та ріпаку.

«Багаторічні спостереження свідчать про те, що для загибелі озимих при відсутності снігового покриву критичні температури повинні протриматися не менше 4-10 діб, тому є всі підстави стверджувати, що завдяки поліпшенню погодних умов переважна більшість посівів, зокрема озимої пшениці, завершить перезимівлю без втрат», – наголосили в НААН.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...