Новини / Політика     15 травня 2022 17:34

На зустрічі міністрів G7 обговорили підтримку України та захист продовольчої безпеки світу

Подорожчання вартості зернових тягне автоматичне збільшення цін на інші базові продовольчі продукти в усьому світі – хліб, молочну продукцію, м'ясо та яйця. А особливо критичною ця ситуація буде для країн Азії та Африки.

Внутрішньополітична нестабільність, ймовірність спалаху конфліктів та масова міграція населення з країн Азії та Африки – усе це можливі наслідки продовольчого шантажу з боку росії та продовження блокади українських морських портів. Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський заявив на відкритті конференції міністрів сільського господарства G7 у Штутгарті 13 травня, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Подорожчання вартості зернових тягне автоматичне збільшення цін на інші базові продовольчі продукти в усьому світі – хліб, молочну продукцію, м’ясо та яйця. А особливо критичною ця ситуація буде для країн Азії та Африки, населення яких витрачає на харчові продукти до 40 % від своїх загальних розходів.

Наслідком усього цього може стати внутрішньополітична нестабільність та ймовірність спалаху конфліктів, з іншого – населення змушене буде шукати кращої долі на кордонах більш розвинених країн, прогнозує Микола Сольський.

Він запропонував своїм колегам обговорити створення впливової організації основних країн-постачальників зернових у світі, яка б реагувала на сучасні виклики і загрози продовольчій безпеці, у тому числі з боку російської федерації.

Україна бачить такі основні засади діяльності цієї організації:

  • встановлення граничних обсягів експорту зернових культур задля стабілізації цін і прогнозованості ринку;
  • розробка механізму щодо спрямування надмірних залишків с/г продукції на потреби “зеленого” сектору економіки;
  • застосування спільних обмежувальних заходів щодо недружніх дій імпортерів продовольства (особливо це стосуватиметься загороджувальних заходів третіх країн на імпорт продуктів переробки);
  • залишки зерна, що були законтрактовані третіми країнами, мають зберігатись значною мірою в країнах-виробниках.

“Ніколи раніше ми в колі країн G7 не були такими одностайними у всіх відомствах: війна проти України також має серйозні наслідки для глобальної продовольчої безпеки”, – зауважив Федеральний міністр Ніччини Джем Оздемір на відкритті конференції міністрів сільського господарства G7.

Він запевнив, що Німеччина стоятиме на боці України, і наголосив що на зустрічі зокрема обговорювали варіанти підтримки нашої країни країну та нашого сільськогосподарського сектору.

Джем Оздемір також наголосив на терміновій потребі трансформації світових продовольчих систем – з боку виробництва та споживання, а також через вплив збройної агресії росії.

Протягом найближчих днів міністри сільського господарства G7 мають напрацювати спільні стійкі рішення, які дозволять забезпечити глобальну продовольчу безпеку та створити стабільну економічну основу для фермерів.

Нагадаємо, Байден звинуватив Путіна у збільшенні цін на продовольчі товари.

13 травня у Штутгарті на відкритті конференції міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський акцентував на необхідності створення впливової Організації країн-експортерів зернових та розповів про основні засади її діяльності.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також