Новини / Інвестиції     10 лютого 2021 16:45

На Житомирщині інвестували 10 млн євро у ТЕС на енергетичній вербі

Подільська ТЕС на біомасі в Овручі у якості палива буде використовувати залишки деревини від санітарного очищення лісів та енергетичну вербу з власних плантацій

У місті Овруч на Житомирщині було офіційно відкрито Подільську ТЕС на біомасі потужністю 5,9 МВт, яка у якості палива буде використовувати залишки деревини від санітарного очищення лісів та енергетичну вербу з власних плантацій. Інвестором будівництва ТЕС стала компанія «Укртепло», яка вклала у об’єкт 10 млн євро.

Як зазначив заступник голови держенергоефективності Юрій Шафаренко на відкритті станції, «важливо зазначити, що Поліська ТЕС має власні плантації енергетичної верби, що утворює цілий «зелений» енергетичний кластер – повний цикл від вирощування біомаси до виробництва електроенергії. Таким чином, ТЕС демонструє, що генерувати електроенергію на вітчизняній біомасі та не залежати від імпортних енергоресурсів –  реально та вигідно».

Новозбудована станція здатна забезпечити безперебійну подачу електроенергії в період пікових навантажень і зможе відпускати в енергомережу понад 40 млн кВт*год електроенергії щорічно, що суттєво покращить енергобаланс області та району.

ЧитайтеБуряковий скандал у Швейцарії: субсидії урізали на користь органіки

Завдяки запуску Поліської ТЕС створюється до 40 робочих місць безпосередньо на енергетичному об’єкті і ще 200-300 працівників будуть задіяні

у сфері заготівлі та доставки тріски деревини. Також ТЕС щорічно сплачуватиме близько 20 млн грн податків до місцевих бюджетів.

«Потрібно припиняти імпорт енергоносіїв і швидко будувати нову енергетичну інфраструктуру – децентралізовану, з максимальним використанням відновлюваних джерел. У нас є величезний ресурс – біогаз, біомаса, інші види енергії, потрібен лише поштовх і ефективна державна політика, щоб вже завтра у нас була зовсім інша енергетика», – наголосив Іван Надєїн, засновник групи компаній «Укртепло».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що I&U Group завершила будівництво біогазового комплексу потужністю 6 МВт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також