Новини / Фінанси     10 лютого 2021 09:30

Буряковий скандал у Швейцарії: субсидії урізали на користь органіки

У традиційних фермерів знизили субсидії на вирощування цукрових буряків, натомість підвищили виплати для виробників органічних цукристих коренеплодів

Цукрова промисловість Швейцарії буквально кипить від обурення: економічна комісія національної ради (WAK-N) хоче скоректувати субсидії на виробництво культури. Для звичайного буряка це буде означати зниження на 600 швейцарських франків на 1 га. Органічні фермери, навпаки, отримають на 100 франків більше, аніж раніше. Про це повідомляє LID.

Буряківницькі господарства протягом багатьох років страждали від економічних труднощів, і в минулому році хвороби цукрових буряків додали проблем. На цьому тлі, готовність традиційних фермерів продовжувати займатися буряками за відсутності на ринку засобів контролю попелиці (рознощика вірусної жовтяниці буряків) сумнівна. Власне рішення зменшити їм субсидії виглядає нелогічним, та й небезпечним для місцевої галузі виробництва цукру.

Субсидії для виробників цукрових буряків в Швейцарії були збільшені із 1800 до 2100 франків за гектар від початку 2019 року до 2021 року. Однак тепер більшість членів економічної комісії пропонує, що звичайні буряківники повинні отримувати субсидію 1500 швейцарських франків за гектар цукрового буряку, що на 600 франків менше, ніж раніше.

Натомість для органічних фермерів пропонується не тільки зберегти поточну суму в 2100 франків за гектар на рік, а й запровадити надбавку в 200 франків за органічні цукрові буряки.

ЧитайтеТОП-10 імпортерів українського продовольства у 2020 році

Швейцарська асоціація фермерів (SBV) дуже розчарована цим рішенням. Посіви цукрових буряків вже різко скорочуються. Іншими словами, прямих виплат наразі недостатньо, щоб компенсувати низькі ціни виробників і підвищений виробничий ризик через відсутність засобів захисту рослин. Федеральне управління сільського господарства (FOAG) в минулому році не видало екстреного дозволу на застосування системного протравлюючого агента – із непередбачуваними в даний час наслідками для наступаючого року вирощування. Своєю чергою вирощування органічних цукрових буряків останнім часом зростає, хоча і знаходиться на дуже низькому рівні – площі під ними займають близько 170 га.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що влада Канади радить фермерам не квапитись з продажем зерна.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також