Компанія «Катіон Інвест» з початку весни не видобуває сіль на Тереблянському родовищі в Закарпатській області через корпоративний конфлікт між співвласниками.
Про це розповів директор підприємства Сергій Кондратьєв в інтерв’ю NADRA.info.
Зазначається, що цього року компанія планувала дати Україні близько 60 тис. т технічної солі, а 2026 року вийти на проєктну потужність (заявлялася на рівні 450 тис. т/рік) і запустити «другу чергу» проєкту — почати виробляти харчову сіль.
«Все це почалося ще в грудні — саме тоді, коли пролунали перші сигнали про можливі корпоративні непорозуміння між інвесторами. Щойно стало зрозуміло, що проєкт готовий розпочати видобуток першої продукції та зможе віддати кредити (а саме така модель фінансування) одному з власників, і він втратить вплив на підприємство», — сказав він.
Сергій Кондратьєв зазначив, що зараз цей корпоративний конфлікт вплинув на діяльність компанії в тому сенсі, що створив проблему з податковою.
«Податкова фактично блокує роботу ТОВ «Катіон Інвест», відносячи нас постійно до ризикових», — уточнив він.
Компанія встигла видобути близько 6,1 тис. т. Якщо роботу вдасться розблокувати, то до кінця року видобуток вийде на 30-35 тис. т.
Сергій Кондратьєв зазначає, що «Катіон Інвест» планувала через два роки розпочати видобуток харчової солі, однак за рік могла б встановити обладнання для доробки до харчової.
«Після збагачення наша сіль виходить за якістю на перший сорт харчової — близько 98,5% NaCl, мало не «екстра», — розповів він, зазначивши, що компанія готує ТЕО для збагачення.
ТОВ «Катіон Інвест» належить двом інвестиційним фондам — «Ехо» (бенефіціар — Валентин Кондратьєв) та «Юкон» (бенефіціар — Оксана Омельяненко).
Нагадаємо, влітку 2023 року на Закарпатті видобули першу технічну сіль з абсолютно нового родовища — Тереблянського. Зараз добуте можна використовувати винятково в технічних цілях, адже у цій солі багато глини та інших домішок.
У Закарпатській ОВА сподіваються, що наприкінці 2024 року зможуть забезпечити 50% потреб України в харчовій солі типу «екстра». Віктор Микита сподівається, що 2025 року Тереблянське родовище забезпечить 100% потреб України в солі — як технічної, так і харчової.
Читайте також: Закарпатських родовищ не вистачає: Україна змушена закуповувати сіль в Африці
Влітку 2022 року після попередніх геологічних досліджень Буштинського соляного родовища був виявлений колосальний соляний пласт — від 35 до 500 м. Нині тут реалізують інвестпроєкт із розробки соляного родовища.
Валерія Пепеля