Новини    24 травня 2022 16:57

“Артемсіль” призупинило роботу через обстріли – дефіцит солі вже помітили по всій Україні

Запас готової продукції з ДП "Артемсіль" вивезли ще у квітні.

В Донецькій області через російську військову агресію понад місяць тому зупинилося ДП “Артемсіль” — найбільше в Європі підприємство з солевидобутку. Вже зараз солі від цього виробника немає у сусідньому Бахмуті. Її дефіцит помітили й в усіх куточках країни. Ми дізналися, яка ситуація на підприємстві зараз та які перспективи. Про це розповів в.о. директора державного підприємства “Артемсіль” Віктор Юрін “Вільному радіо”.

“Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйнована адміністративна будівля. Були прямі влучання в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Ми ж не піддамо людей небезпеці. Тим паче більшість мешканців Соледара, співробітників ДП “Артемсіль” вже евакуювались. Більшості працівників адміністрації, ІТР немає на місці”, — зазначив очільник підприємства.

За його словами, запас готової продукції з ДП “Артемсіль” вивезли ще у квітні.

Керівник ДП “Артемсіль” вважає, що тепер Україні доведеться ввозити більше солі з-за кордону.

“Для того, щоб сіль була у продажу, її ж треба виготовляти. В якихось магазинах наша сіль напевно є. Я в Києві, у Вінниці зустрічав. Зате з’явилась турецька, румунська сіль… Поки ведуться бої, доведеться заміщувати імпортованою”, – додав він.

Довідка.Розв’язана росією війна справляє негативний вплив на ситуацію на глобальному ринку продовольства, адже значно скорочує експорт зернових культур з України. Наразі в портах України заблоковані десятки комерційних кораблів із уже відвантаженим зерном, яким російські окупанти не дозволяють вийти в море.

Нагадаємо, крадіжка рф українського зерна, “схоже, зростає”, пише CNN, демонструючи знімки з порту окупованого Севастополя.

Російська блокада українських портів спричиняє підвищення цін на продукти.

Раніше Landlord повідомляв, що збитки в логістичній галузі завдані війною відшкодують.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...