Новини / Тваринництво     26 лютого 2020 09:33

На Волині створюють молочний кластер за підтримки Швеції

Молочний кластер – модель, що допоможе родинам фермерів фінансово, вважає Людмилу Іващук, фінансовий радник проєкту "Сімейні молочні ферми".

Про це повідомляє пресслужба Волинської ОДА.

На Волині розвиватимуть мережу сімейних молочних ферм. Про це йшлося на засіданні “круглого столу”, що відбувся в Волинській ОДА.

Волинь разом із Житомирщиною, Рівненщиною, Тернопільщиною та Хмельниччиною долучилася до проєкту “Сімейні молочні ферми”, що реалізується спільно урядом Швеції та ПРООН в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку”.

На сьогодні учасниками проекту є 3 сімейні молочні ферми Волинської області, 2 з яких у Володимир-Волинському районі та 1 – у Горохівському, розповіла Людмилу Іващук, фінансовий радник проєкту “Сімейні молочні ферми”.

Та цього надто мало, щоб вирішити проблему нестачі молока в Україні. Потрібно розбудовувати мережу сімейних молочних ферм. Важливо також надати цим фермам потрібне фінансування.

Отже, створення молочного кластеру – якраз так унікальна модель, яка прийнятна ООН та допоможе залучити кошти. Аби проект став прибутковим як для Волині, так і для України в цілому, необхідно створити 40-50 сімейних молочних ферм.

“Наразі вже є 48 заявок для участі у проєкті щодо створення сімейних молочних ферм, 3 із цих ферм уже будується, плюс 3, які вже в проєкті. Це 51 сімейна молочна ферма, які загалом можуть бути створені на Волині й стати повноцінними учасниками молочного кластеру”, – повідомила Людмила Іващук.

На думку ініціаторів проєкту, для творення молочного кластеру необхідно поєднати зусилля влади, фермерів та бізнесу.

“З обласного бюджету передбачається виділити у цьому році 1 млн грн, більшу частину цих коштів ми плануємо використати саме для створення сімейних молочних ферм”, – зазначив Юрій Горбенко, директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА.

Учасники “круглого столу” підписали Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння між Волинською обласною державною адміністрацією, представниками ОТГ Волинської області, представниками молокозаводів регіону та ГС “Українська кооперативна федерація”.

Landlord раніше повідомляв, що проєкт “Сімейні молочні ферми” стартував на Житомирщині.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також