Новини / Тваринництво     21 листопада 2019 12:19

Сімейні молочні ферми: на Житомирщині стартує аграрний проєкт

У Житомирській області, у Баранівській ОТГ, запускають проєкт зі створення сімейних молочних ферм. Він передбачає низку семінарів для сільгоспвиробників громади та відвідування ферм, що вже діють в інших областях, аби селяни могли побачити реальні можливості та перспективи цього бізнесу.

Про це повідомляє Укрінформ.

За проєктом «Створення сімейних молочних ферм» уже успішно працюють 17 ферм на Рівненщині, Хмельниччині, Волині та Тернопільщині. Ще 29 ферм мають приєднатися до кінця 2019 року.

Читайте: Кейс: як два господарства на Вінниччині, об’єднавшись, побудували молочну ферму

Передбачається, що проєкт дасть змогу господарям корів заробляти більше на реалізації молока.

«Перевага сімейних ферм у тому, що вони можуть реалізувати молоко за вищою вартістю, ніж звичайні власники корів», – роз’яснює керівник проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ» Оксана Загорська.

Фахівці проєкту нададуть мешканцям громади консультації з облаштування ферм і сприятимуть налагодженню збуту продукції. Йдеться про чесність ринкових відносин, коли фермери забезпечують якість молока, а закупівельні структури гарантують прийнятну ціну за продукцію.

Зазначається, що купувати молоко в Баранівській ОТГ готові такі партнери проєкту, як Галичина, Молокія, Радивилівський молокозавод, Хмельницька маслосирбаза.

Landlord раніше повідомляв про те, що КМУ затвердив постанову №565 про затвердження Порядку надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки, завдяки чому з 1 січня 2020 року сімейні господарства зможуть отримувати доплату ЄСВ.

Читайте також

Матеріали по темі

Тваринництво        20 жовтня 2021 08:19

В Україні суттєво зменшилось виробництво яєць

Тваринництво        19 жовтня 2021 12:58

Україна може продавати племінну ВРХ до Лівії