За останні тижні спостерігається активне зниження закупівельних цін на свинину в Україні. Середньозважена закупівельна ціна свинини протягом минулого тижня знизилася на 6,9%, до рівня 51,8 грн/кг. Попереднього тижня ціни також впали на 9%, повідомляє асоціація “Свинарі України”.
Навіть при напружених торгах і високому тиску на ціни закупівлі, постачальники свинини відзначають певне пожвавлення серед покупців. Зокрема, існує зростаючий інтерес з боку заготівельників, які дотримуються своїх замовлень, а старі контрагенти намагаються відновити співпрацю, а іноді з’являються нові потенційні покупці. Важливо відзначити, що відвантаження заброньованих партій в більшості свиногосподарств пройшло без перебоїв чи переносів цього тижня.
Асоціація вказала, що реалізація показує перші ознаки відновлення після спокійнішого періоду у першій половині місяця. Деякі представники м’ясопереробної галузі вважають, що торгівельні показники на початку року відповідають традиційним сезонним тенденціям. З урахуванням цього, заготівельники не очікують подальшого послаблення цін і визначають їх можливе відновлення.
У відомостях від асоціації “Свинарі України” зазначено, що в останньому місяці 2023 року імпорт свинини (згідно з УКТ ЗЕД 0203) до України становив 345 тонн з загальною вартістю $1,07 мільйона.
Зазначається, що цей обсяг майже вдвічі менший порівняно з попереднім місяцем та в порівнянні з груднем 2022 року.
Сукупний обсяг імпорту свинини за 2023 рік склав 13 тисяч тонн, зменшившись в 3,6 раза в порівнянні з відповідним показником минулого року, підсумували фахівці.
Нагадаємо, галузь свинарства не виробляє необхідний обсяг продукції. Україна стикається з ситуацією, де попит на свинину перевищує пропозицію, а щодо сала — попит настільки великий, що його важко задовольнити.
Посилені екологічні вимоги, експортні обмеження, африканська чума свиней (АЧС), а також суспільний опір вплинуть на зменшення виробництва свинини в Європейському Союзі, як це передбачено в Прогнозі аграрного розвитку ЄС на 2023-2035 роки.
Асоціація “Свинарі України” у співпраці з Держпродспоживслужбою створила нову інтерактивну карту випадків африканської чуми свиней (АЧС) в Україні. Вона фіксує всі випадки хвороби, починаючи з 2012 року.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!