Новини / Логістика / Рослинництво / Фінанси     19 вересня 2022 16:03

На тимчасово окупованих територіях поки не фіксується масових крадіжок врожаю – Висоцький


Наразі Міністерство аграрної політики та продовольства України не фіксує фактів масштабного викрадення зерна нового врожаю російськими окупантами на тимчасово захоплених ними територіях України.

Є поодинокі випадки крадівництва збіжжя окупантами, але значних обсягів немає, розповів заступник міністра Тарас Висоцький на брифінгу 19 вересня.

Читайте також: “Класичних програм не передбачено, але підтримка буде”: Висоцький про гроші для аграріїв на 2023 рік (ексклюзив)

“Таких масових фактів із новим врожаєм, як було з врожаєм минулого року, де просто з елеваторів забирали 20-30 чи 50 тисяч тонн зерна, не зафіксовано”, – запевнив він.

Висоцький висловив думку, що це пов’язано із декількома факторами. Зокрема, аграрії на окупованих територіях значно скоротили посіви ярових та відмовилися від зберігання зерна на елеваторах.

Читайте також: Втрати врожаю в Україні через війну обчислюються мільйонами тонн – Висоцький

Тим часом, як ми писали, Росія намагається вкрадене українське зерно подати як товар з так званої “ДНР”. Але жарт долі – навіть самі росіяни не вважають маріонеткову псевдореспубліку суб’єктом світової економіки.

Війна завдала великої шкоди агросектору України. Так, за різними оцінками, потенційна пряма шкода агросектору склала вже зараз, станом на вересень, понад шість мільярдів доларів США, а непряма – понад 23 млрд доларів.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також