Новини / Інвестиції     05 лютого 2020 08:46

На Тростянецькому спиртзаводі будують унікальну випарну станцію

Залишки виробництва – мелясну барду – станція перероблятиму на добрива, які зможуть використовувати аграрії.

Про це повідомляє ТРК “Вінниччина”.

На Сумщині модернізують Тростянецький спиртзавод, аби не шкодив довкіллю. На підприємстві презентували проєкт будівництва унікальної для країни випарної станції, яка перероблятиме залишки виробництва на органічне добриво.

Необхідність будівництва станції спричинена потребою утилізувати мелясну барду – залишки спиртового виробництва, що спричиняла неприємний запах у місті. Мешканці Тростянця неодноразово виходили з акціями протесту проти екологічної шкоди.

І ось нарешті з’явилася перспектива перетворити шкоду на користь. Нова випарна станція перероблятиме мелясну барду на органічне добриво, яким зможуть скористатися аграрії, розповідає доктор технічних наук Сергій Циганков, науковець із Інституту харчової біотехнології та геноміки НАНУ. Він є автором проєкту нової для України випарної станції.

Читайте: Азербайджан завалить Україну дешевими добривами

Сергій Циганков розповідає: станція буде здатна із 600 мелясної барди виготовити 60 т концентрованих добрив.

Випарна станція працюватиме так, що з відходів спиртового виробництва залишатиметься тільки вода, яку можна буде повторно використовувати в технологічному циклі. А отже, спиртзавод більше не шкодитиме довкіллю.

Випарну станцію обіцяють запустити через 2,5 місяці. Виготовленням обладнання для неї займається Вінницький дослідний завод, що вже працював із Інститутом харчової біотехнології НАНУ.

Розмістити обладнання збираються прямо на території спиртзаводу. Це два корпуси 18 м заввишки, що займуть площу 6х12 м.

Керівник Тростянецького спиртзаводу Богдан Білейчук стверджує: нині мелясної барди на заводі взагалі немає, бо підприємство не працювало. А запрацює тоді, коли вже зможе залишки відходів виробництва переробляти та продавати.

Landlord раніше повідомляв, хто і на яких умовах зможе купити спиртзавод у рамках приватизації держпідприємства “Укрспирт”.

 

Читайте також