Новини / Фінанси     30 січня 2020 14:56

Хто і на яких умовах зможе купити спиртзавод – Тарас Висоцький

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький розповів, хто і за яку ціну зможе купити спиртзавод в рамках приватизації держпідприємства «Укрспирт».

Інтерв’ю з Тарасом Висоцьким про те, як відбуватиметься приватизація однієї з найбільш скандальних державних компаній «Укрспирт», розмістила ЛігаБізнес.

Очікується, що цього тижня всі підготовчі процеси мають бути завершені, і вже через місяць (у березні) «Укрспирт» виставлять на аукціон через систему ProZorro. У списку на приватизацію всі заводи, які належать сьогодні державі, переважна більшість із них підпорядковується Міністерству економіки.

За даними заступника міністра, в системі «Укрспирту» перебуває 31 підприємство з виробництва харчового спирту та горілчаних виробів, 10 об’єктів з виробництва біоетанолу, 11 заводів з виробництва технічного спирту. Ще 29 підприємств простоюють, це лише промислові майданчики: вони не придатні для експлуатації.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розповів про ключові моменти приватизації заводів «Укрспирту».

  • Купити спиртзавод зможе кожен бажаючий: фізична або юридична особа. Обмеження застосовується лише до компаній та осіб, які ведуть бізнес у Росії, а також а також осіб, пов’язаних з терористичними організаціями.
  • Ціна на кожен об’єкт формуватиметься відповідно до оцінки, яку проведе фонд Держмайна. Така ціна буде прийнята в якості стартової, але у підсумку все визначить аукціон.
  • Новий власник активу за бажанням зможе змінити профіль діяльності купленого підприємства.  Наприклад, відкрити іншу фабрику чи завод без зміни цільового призначення земельної ділянки. Проте до набувачів активів «Укрспирту» є вимога зберегти 70% персоналу діючих підприємств до липня 2021 року.

Читайте: Форум Елеватор-2020: Тарас Висоцький пообіцяв аграріям 1 млрд на сільгосптехніку

Держава сподівається заробити на продажу всіх заводів «Укрспирту» 2-3 мільярда гривень. Приватизації можуть завадити податковий борг «Укрспирту» в розмірі 187 млн грн, які необхідно сплатити в судовому порядку.

«Зараз ми спільно з Міністерством юстиції та виконавчої службою намагаємося вирішити це питання, щоб продаж активів почався. Незважаючи на те, що претензії багато в чому необґрунтовані, погасити цю суму «Укрспирт» зобов’язаний, але поки що на це немає грошей. Отже, намагаємося домовитися про відстрочення платежу», – повідомив Тарас Висоцький.

Нові спиртзаводи можна буде будувати з 2021 року, наразі ж поки що йдеться про продаж існуючих державних активів.

Як раніше повідомляв Landlord, ДП «Укрспирт» презентував результати боротьби з тіньовим обігом спирту: зростання легальної реалізації вдвічі у січні цього року.

Читайте також