Новини / Трейдинг     14 грудня 2020 10:20

Закупівельні ціни на соняшник за тиждень знизились на 200 грн/т

На цінову динаміку тисне надлишкова глобальна пропозиція рослинних олій у світі. Проте активність внутрішнього ринку залишається на високому рівні

Протягом минулого тижня закупівельні ціни на товарне насіння соняшника на внутрішньому ринку продовжували знижуватись. Про це повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України».

Так, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод ціни просіли на 200 грн/т, проте  експортні ціни, навпаки, прибавили $20 т (з поставкою у грудні). При цьому експортні ціни на соняшникову олію втратили за тиждень $5-10/т – до $1090-1105/т (на умовах поставки FOB порти Чорного моря, поставка в грудні).

Як зазначають експерти Аграрного союзу України, цінову динамку на ринку соняшника і соняшникової олії наразі диктують глобальні тренди. Зокрема, йдеться про високу пропозицію рослинних олій у світі, що зумовлює зниження цін і на українських соняшниковий продукт.

Наприкінці тижня ціни встановились на наступних рівнях:

  • EXW елеватор – 17400-17900 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 17900-18400 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $590-600/т.

Втім, попит внутрішніх переробників та закупівельників залишається доволі високим, а фермери намагаються стримувати продажі. Тож, за прогнозом, на поточному тижні соняшникові ціни дещо розвернуться у бік збільшення – наближаються новорічні свята, що є одним з факторів для збільшення закупівель переробниками.

ЧитайтеВ Україні знизились внутрішні закупівельні ціни на кукурудзу

Також протягом тижня зазнали зниження і ціни на внутрішньому ринку сої. На умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт ціни просіли на 300 грн/т, при тому, що експортні ціни змін не зазнали. Ціни в країні коливаються під впливом світових тенденцій. Попит на ринку присутній, але аграрії стримують продажі. За прогнозом, тенденція, як і на ринку соняшника, може змінитися – врожай цього року виявився нижчим за очікуваний, що обумовить активність закупівельників.

Рівні цін на сою наприкінці минулого тижня були наступними:

  • EXW елеватор – 13200-13700 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 13700-14200 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря –  $440-445/т.

При цьому, як окремо зазначають у інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України», торгівельна діяльність на ринку ріпака залишається на низькому рівні, а ціни здебільше мають декларативний характер.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Росія може ввести експортне мито на пшеницю на рівні $27,3 за 1 т.

Читайте також