Новини / Аналітика     28 вересня 2023 19:53

На світовому ринку зростають ціни на макаронні вироби

Роздрібні ціни на макарони цього року зросли приблизно на 12% у Європі та на 8% у Сполучених Штатах

Любителі макаронних виробів змушені будуть платити вищі ціни за свою улюблену страву, оскільки посуха в Канаді та погана погода в Європі завдають шкоди посівам твердої пшениці та зменшують поставки, передає АlbertaFarmExpress.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Роздрібні ціни на макарони цього року зросли приблизно на 12% у Європі та на 8% у Сполучених Штатах, згідно з даними дослідницької компанії Nielsen.

У Сполучених Штатах також очікується менший урожай через посуху, тоді як посуха скоротила виробництво в Іспанії, а сувора погода призвела до неоднакової якості в Італії та Франції.

У травні уряд Італії скликав кризову нараду, оскільки ціни на основні харчові продукти підскочили більш ніж удвічі від рівня інфляції в країні. Cвітове виробництво твердої пшениці досягло мінімуму за 22 роки, тож відомі італійські виробники макаронних виробів звернулися до незвичайних постачальників, таких як Туреччина, щоб отримати свій основний інгредієнт.

Трейдери кажуть, що Туреччина отримує високий урожай і великі запаси, щоб змінити свою звичайну роль імпортера. Очікується, що його експорт досягне 500 000 тонн і, можливо, одного мільйона, залежно від дозволу уряду на експорт.

У Торонто компанія Continental Noodles зрозуміла, що є проблеми, коли вартість 20-кілограмового мішка муки, меленої з твердої пшениці, зросла на 24% за кілька тижнів липня до $26.

Нагадаємо, Україна знизила експорт макаронних виробів (до 18 тис. т), втратила свої попередні позиції і посіла у світовому рейтингу 47-ме місце.

Фабрика “Віліс” відкрила нову лінію з виробництва макаронної продукції швидкого приготування на Рівненщині.

В Україні вже другий сезон поспіль простежується знижувальний тренд у виробництві макаронних виробів.

З початку війни ринок макаронних виробів просів.

Уряд Єгипту запровадив заборону на експорт основних продуктів харчування, зокрема на пшеницю, борошно, макаронні вироби, квасолю та сочевицю.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також