Новини / Аналітика     14 вересня 2023 14:04

Дрібні виробники макаронних виробів змушені закривати своє виробництво

Реалізація господарства впала після того, як у країну почали завозити у великих об’ємах гуманітарну допомогу

З початку війни ринок макаронних виробів просів. Не всі зуміли пережити минулий рік і змушені були закрити своє виробництво. Особливо це стосується малих виробників. З економічної точки зору їм було не вигідно вести цей бізнес. Про це розповів виконавчий директор підприємства “Зодіак” Олексій Старіков в інтерв’ю Latifundist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У перші пів року ще продажі були, бо населення формувало вдома стратегічний запас. А потім в країну почали завозити у великих об’ємах гуманітарну допомогу і реалізація впала. Адже до тих запасів, що населення вже зробило, додалися ще й продуктові набори від благодійних фондів,— зазначив Старіков.

Нагадаємо, підприємство “Зодіак” відновило виробництво макаронних виробів у Чугуївському районі Харківської області. До повномасштабного вторгнення “Зодіак” входив у п’ятірку найбільш відомих в Україні брендів макаронних виробів. Під час активних бойових дій підприємство було обстріляне і зазнало пошкоджень.

Україна знизила експорт макаронних виробів (до 18 тис. т), втратила свої попередні позиції і посіла у світовому рейтингу 47-ме місце.

Фабрика “Віліс” відкрила нову лінію з виробництва макаронної продукції швидкого приготування на Рівненщині.

В Україні вже другий сезон поспіль простежується знижувальний тренд у виробництві макаронних виробів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також