На Сумщині пенсіонер В’ячеслав Медведков власноруч побудував вітрогенератор карусельного типу. Висота споруди сягає 11 метрів.
За освітою Медведков інженер. Збудував установку за власними кресленнями ще десять років тому. Всі свої вітряки він робить із підручних матеріалів, передає ТРК Акцент.
Ідея прийшла років 30 тому. Багато читав, планував, на базарі купив старий генератор, переробив його. Коли мені стукнуло 72 роки. то я взявся варити цей вітряк, — розповів В’ячеслав Медведков.
За оптимальних умов, коли вітер сягає 8-10 м/с, установка виробляє 4 КвТ електроенергії. У 2022 році генератор став рятівником під час блек аутів через російське вторгнення. Опалення, світло, інтернет — все працювало безперебійно.
Якщо путін десь енергетику нам зламає, то цей вітряк допомагає, — зазначив винахідник.
Схеми генераторів інженер вигадує самостійно, де прийдеться — там і малює креслення, навіть на воротах сараю. Нині господар працює над виготовленням вічного двигуна та планує побудувати гідроелектростанцію.
Нагадаємо, 13 підприємств виробників органічної продукції та два аграрних вищих навчальних заклади отримали від ФАО генератори потужністю 25-80 кВт. Вони слугуватимуть запасним джерелом електроенергії на випадок пошкодження інфраструктури чи відключень електропостачання. Разом з обладнанням, кожен фермер отримав комплект запчастин та мастил для 2 000 годин роботи генератора.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголосила тендер на закупівлю та доставку насіння сої та соняшнику для підтримки малих фермерів, які проживають та працюють у безпосередній близькості до зони бойових дій, і чиї господарства постраждали внаслідок війни в Україні.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України продовжили реєстрацію на отримання модульних зерносховищ для фермерів Херсонської області. Разом з тим, у Державному аграрному реєстрі (ДАР) відкрито реєстрацію для сільгоспвиробників із Миколаївської та Харківської областей.
Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних націй (ФАО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України надасть насіння ярої пшениці малим та середнім фермерським господарствам та сільгоспвиробникам, земельні угіддя яких становлять від 10 до 500 гектарів.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!