Новини    13 квітня 2023 13:13

На Сумщині селянам допомагатиме Аграрна сервісна служба


На території Зноб-Новгородської громади, що на Сумщині, незабаром з’явиться Аграрна сервісна служба. Вона допомагатиме мешканцям громади у питаннях обробки землі.

Про це пише видання SEEDS.

Про це повідомив Леонід Сотніков, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Зноб-Новгородської селищної ради.

Реалізовуватимуть ідею ГС “Органічна Україна. Північ” та КП громади – “Зноба-Благоустрій” в рамках проєкту за підтримки Програми U-LEAD, пише Сумська облрада. Проєктом передбачено закупівлю необхідної техніки – мінітрактору з реверсною системою руху, навісним обладнанням. Також планується надання консультаційних агрономічних послуг мешканцям.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Сума проєкту – понад 1,4 млн гривень. Вже восени 2023 року мешканці Зноб-Новгородської громади мають побачити перші кроки роботи служби, – повідомляє Ігор Агібалов, координатор проєкту, керівник Регіонального офісу “U-LEAD з Європою” у Луганській області.

За його словами, головна цільова аудиторія проєкту – малозабезпечені та літні сім’ї, які, при належній підтримці, могли б збільшити обсяги вирощування плодово-овочевої продукції на власних земельних ділянках.

“Важливо, що одним з партнерів проєкту є Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей, який має достатню експертизу, щоб по завершенні проєкту бути залученим для консультування домогосподарств з аграрних питань та для забезпечення діяльності Аграрної сервісної служби. Придбана в рамках проєкту техніка може бути використана в якості інструменту проходження практики студентами”, – прокоментував Агібалов.

Він підкреслив, що заходи проєкту також містять навчальну складову – сприяючи таким чином ініціативі створення кооперативу навколо комунального підприємства на території громади.

У перспективі, Аграрна сервісна служба має можливість розширення сфери охоплення клієнтів і на підприємців – початківців в аграрній сфері.

Нагадаємо, у Сумському РУ реалізовано перший кредитний проєкт  в межах Програми з надання грантової підтримки при фінансуванні  підприємств ММСБ.

У квітні жителі трьох громад Сумщини можуть отримати тепличні набори від Міжнародного комітету Червоного Хреста International Committee of the Red Cross. Попередньо планують надати 150 тепличних комплектів для Зноб-Новгородської громади, Хотінської громади та Білопільської громади.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...