Новини / Політика     29 серпня 2019 10:07

На ринку землі Україна може заробити до $1,5 млрд щорічно – Ольга Трофімцева

Відкриття ринку сільгоспземель додасть в економіку України  від $700 млн до $1,5 млрд щорічно плюс мінімум 1,5% до росту ВВП.

Про такі прогнози в.о. міністра аграрної політики та продовольства Ольги Трофімцевої пише liga.net.

За її словами, такі суми коштів можна буде отримати за умови нормально функціонуючого ринку як оренди, так і продажу землі, з електронним Госгеокадастром, відкритої базою даних.

Ольга Трофімцева підкреслює, що на перших етапах роботи ринку землі мають діяти певні обмеження. Зокрема, вона говорить про обмеження на концентрацію земель в одних руках, а також купівлю сільськогосподарських ділянок іноземцями.

Вона також наголосила на відкритості у земельних питаннях, зокрема – необхідності відстежувати кінцевих бенефіціарів (вигодонабувачів) компаній, які хочуть придбати сільгоспземлю.

Читайте: Володимир Зеленський підтвердив прагнення відкрити ринок землі – Світовий банк

Очільниця Мінагрополітики також висловилася за поетапну лібералізацію ринку землі. Вона наголошує: законопроєкт президента Володимира Зеленського від самого початку передбачає допуск до ринку землі юридичних осіб.

Нагадаємо, наразі діє мораторій на продаж сільгоспземель, введений Верховною Радою попереднього скликання до 2020 року. Як повідомляв раніше Landlord, суд уже прийняв до розгляду позов про визнання протиправною бездіяльності Кабміну, який не розробив та не виніс на розгляд парламенту законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також