Новини    29 квітня 2024 16:27

На Прикарпатті ініціювали відновлення комплексу Садиби Реїв

На території Івано-Франківщини знаходиться понад 3 800 пам’яток культурної спадщини

На Прикарпатті прокурори захищають культурну спадщину та ініціюють відновлення унікального комплексу Садиби Реїв.

В Офісі Генпрокурора пояснили, що Івано-Франківщина має багату і неповторну культурну спадщину. На території області знаходиться понад 3 800 пам’яток культурної спадщини. З них – 1491 пам’ятка археології, 1342 – архітектури та містобудування, 617 – монументального мистецтва та 397 історичних пам’яток.

Завдяки прокурорам обласної прокуратури органи місцевого самоврядування розпочали розроблення історико-архітектурних опорних планів міст та селищ регіону, які відносяться до історично населених місць України. На розгляді у суді перебувають три позовні заяви прокурорів з цих питань.

Також у судовому порядку зобов’язано Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації вжити заходи для забезпечення захисту об’єкта культурної спадщини – пам’ятки національного значення “Садиба та парк”, відомої як Садиба Реїв.

Це унікальна пам’ятка архітектури та садово-паркового мистецтва XVIII – ХІХ століть. Палац зберігся до наших днів з мінімальними перебудовами та втратами.

На даний час комплекс перебуває у приватній власності. Як встановила прокуратура, протягом тривалого часу не вживалися заходи щодо його збереження, пишуть в ОГП.

На виконання рішення суду ініційовано перед Міністерством культури та інформаційної політики України виділення коштів на розроблення науково-проектної документації для проведення реставраційних робіт.

Нагадаємо, співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) виявили корупційну діяльність посадовців Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів у двох областях, які отримували значні суми грошей від експортерів сільськогосподарської продукції.

Експорт зернових України до ЄС відновився до рівня, спостереженого у 2022 році, після приблизно річної перерви у постачаннях до сусідніх країн. Значна частина агроекспорту здійснюється морським шляхом.

Обсяг експорту зернових і зернобобових культур з України у 2023/24 МР до кінця березня досяг майже 5,2 мільйона тонн, що перевищує аналогічний показник минулого сезону на 2% (5,08 мільйонів тонн на 29 березня 2023 року).

Новини за темою:  6000 пляшок на годину: у Тернопільській області запустили сучасну лінію розливу олії

Практично 80% експорту відправляється через порти на Чорному морі, а до 10% – через Дунай. Наразі бізнес активно перенаправляє свої логістичні маршрути на Чорне море, завдяки довірі та безпеці, яку забезпечує Збройні Сили України в регіоні. Проте потужність транспортування через Дунай трохи зменшилась.

Товарообіг України за перші два місяці 2024 року становив $16,8 млрд, що на 2% перевищує показники відповідного періоду 2023 року, згідно з інформацією, опублікованою у Facebook Державною митною службою України.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомило, що обсяги експорту через Український коридор майже дорівнюють обсягам експорту через порти “Південний”, “Одеса” та “Чорноморськ” під час воєнних подій. У грудні відправлено морем 6,8 мільйона тонн товарів, а в січні – 6,7 мільйона тонн. Навіть у лютому, найкоротшому місяці року, очікується збереження показників експорту на рівні попередніх місяців.

Україна та Болгарія домовилися щодо деталей впровадження системи ліцензування експорту української агропродукції. Йдеться про насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці.

Протягом минулого місяця Укрзалізниця встановила новий рекорд, перевізши 14 мільйонів тонн вантажів – найвищий показник з початку повномасштабної війни. 

21 березня Кабінет міністрів затвердив постанову про продовження та необхідне фінансування ініціативи Grain from Ukraine. Буде закуплено додатково 125 тисяч тонн пшениці або кукурудзи, яка потім буде доставлена як гуманітарний вантаж у країни Африки.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Україна готова включити Мозамбік в перелік країн, які отримують українські зернові в рамках гуманітарної ініціативи президента Володимира Зеленського Grain From Ukraine, аби підтримати продовольчу безпеку африканської країни. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час зустрічі з президентом Мозамбіку Філіпе Ньюзі та міністром закордонних справ Веронікою Макамо.

Новини за темою:  2 травня в Україні очікуються нічні заморозки: аграріїв попереджають про ризики

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

У Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...