Новини    04 квітня 2018 09:40

З початку посівної в Україні засіяно близько 5 тисяч гектарів


В Україні стартувала посівна кампанія. На початок квітня вже засіяно перші 4,9 тисяч гектарів зернових та зернобобових культур у Херсонській та Миколаївській областях. Про це звітують у Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Згідно повідомленню, одночасно з покращенням погодних умов українські аграрії розпочали сіяти ярі зернові. За прогнозами, підвищення температури до +15…+20 градусів у найближчі 10 днів буде сприяти активізації посіву практично по всій Україні.

За словами першого заступника міністра АПК Максима Мартинюка, цією весною ярими зерновими та зернобобовими культурами планується засіяти 7,4 млн га із структурою посівів на рівні минулого року. Можливі невеликі коливання, пов’язані з погодними умовами, процесами сівозмін, рентабельності в межах 5-10% за всіма культурами.

«На сьогодні маємо всі погодні та ресурсні умови для успішного проведення посівної кампанії. Зокрема, аграрії на 100% забезпечені насінням, на 101% – азотними добривами, у достатній кількості – засобами захисту рослин та паливом», – заявив заступник.

На думку начальника відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяни Адаменко, цьогорічний березень був одним із найбільш вологих за останні десять років, а гарна зволоженість ґрунтів є сприятливим ресурсом для вегетації культур.

«Від сьогодні починається період гарної погоди, коли буде тепло, ясно і вітряно – і більша частина території України буде готова до масової сівби ранніх ярих зернових культур», – каже Адаменко.

За даними Мінагрополітики, у 2018 році ярими зерновими та зернобобовими культурами планується засіяти 7,4 млн га. З них рання група: ячмінь – 1,6 млн га; пшениця – 182 тис. га; овес – 200 тис. га; горох – 412 тис. га. Пізня група: гречка –158 тис. га; просо – 56 тис. га; кукурудза на зерно – 4,6 млн га.

Перший заступник міністра Максим Мартинюк нагадав, що фермери можуть скористатися преференціями державної підтримки щодо отримання компенсації 80% вартості насіння української селекції та 40% вартості техніки в рамках програми розвитку фермерства та кооперації. Також у цьому місяці розпочнуть діяти програми з розвитку садівництва та підтримки тваринництва, яке визначено пріоритетним напрямом. А програма здешевлення сільгосптехніки вже розпочалась.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...