Новини    25 вересня 2023 16:59

На Одещині аграрії призупинили посівну

Близько 3% аграріїв ризикнули засіяти зерно у суху землю. Проте через посушливу погоду вже загинув озимий ріпак. Мовиться про десять тисяч гектарів

Аграрії Одещини призупинили посівну кампанію озимої пшениці. Це пов’язано з посушливою погодою та відсутністю вологи, повідомила директорка департаменту аграрного продовольства ОВА Алла Стоянова у коментарі “Суспільному”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині у департаменті розглядають два сценарії посівної — позитивний та негативний у разі засухи й надалі.

Якщо отримуємо будь-які мінімальні опади впродовж двох тижнів, то посівна продовжиться. Якщо опадів не буде, очікувати на якісь навіть середні показники у 2024 році не доводиться, — зазначила посадовиця.

Також Стоянова зауважила, що близько 3% аграріїв ризикнули засіяти зерно у суху землю. Проте через посушливу погоду вже загинув озимий ріпак. Мовиться про десять тисяч гектарів.

Одещина почала посівну кампанію найпершою. Почали сіяти озимий ріпак. В умовах недостатності вологи сходи, які отримані, є лише на полях зі зрошенням або із застосуванням вологозберігаючих технологій. На всіх інших ріпак загинув, — додала Стоянова.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України оновило прогноз щодо валового виробництва зернових та олійних культур. Цього року українські аграрії можуть зібрати близько 56,4 млн тонн зернових, а також  20,3 млн тонн олійних.

Український АПК може втратити за рік щонайменше $3-4 млрд, якщо Україна не збільшить щомісячний експорт зерна з 3 млн тонн до 5,5-6 млн тонн.

Українська зернова асоціація оновила оцінку прогнозування врожаю 2023 року, збільшивши її ще на 3,7 млн т — до 80,5 млн т зернових та олійних. Зауважимо, що у 2022 році показник становив 73,8 млн т.

В Україні активно триває сівба озимих культур у всіх областях, окрім Закарпаття.

Упродовж третьої декади серпня в Україні не відбувалося поповнення запасів вологи у ґрунті через відсутність ефективних опадів. Ґрунт на площах, призначених для сівби озимих культур під урожай 2024 р., був переважно слабкозволожений, у південних, в окремих районах північних, центральних та східних областей – зовсім сухий.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...