Новини / Овочівництво     18 грудня 2021 15:30

На Миколаївщині виробник овочів зазнав 700 тис. гривень збитків через негоду

У майбутньому фермерам, щоб залишатися конкурентоспроможними на ринку, доведеться пристосовуватися до кліматичних змін та інших викликів

На Миколаївщині овочеве господарство «Мир Вам» зазнало 700 тис. гривень збитків через негоду. Про це розповів Сергій Мельник, директор господарства, повідомляє seeds.org.ua.

«Цьогорічний сезон був невдалим для багатьох виробників плодоовочевої продукції в південних регіонах України. Таку ситуацію спровокували весняні заморозки, дощі та, подекуди, відсутність маркетингової стратегії і неможливість продати продукцію за оптимальною ціною. Через негоду збитків на 700 тис. гривень зазнало господарство “Мир Вам”», — коментує Мельник.

За його словами, погодні умови абсолютно непередбачувані. Сильні затяжні дощі та різке підвищення температури призводять до втрат урожаю, а усунення термінів посадки — до недобору врожаю та виходу на ринок тоді, коли ціна вже знижується. Цього року суницю садову та томати залили дощі, а огірки згоріли під палючим сонцем.

«У майбутньому фермерам, щоб залишатися конкурентоспроможними на ринку, доведеться пристосовуватися до кліматичних змін та інших викликів. Це вдасться зробити, зокрема, якщо господарства комунікуватимуть між собою, співпрацюватимуть та будуть ділитися досвідом», — каже фермер.

Раніше Landlord повідомляв, що за рік населення вирізало десяту частину домашньої худоби.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також