На Київщині сталася пожежа на страусиній фермі

На Київщині надзвичайники ліквідували загоряння на території страусиної ферми, інформує пресслужба ДСНС.
9 лютого о 15:26 до оперативно-диспетчерської служби Фастівського району надійшло повідомлення про загорання на території “Ясногородської страусової племінної ферми” Бишівської територіальної громади.
На місце події направили пожежно-рятувальні підрозділи з Бишева, Боярки та Макарова.
По прибуттю працівники ДСНС встановили, що горить адміністративна будівля на території ферми на площі 120 кв.м.
До ліквідації пожежі задіяли 16 осіб особового складу та 4 одиниці техніки.
Жертв та потерпілих немає. Причина пожежі з’ясовується.
Довідка. Ясногородська страусина ферма — найбільша в Україні ферма з розведення страусів. Розташована в селі Ясногородці Макарівського району Київської області. Територія — близько 20 га для розведення птахів та близько 60 га під вирощування кормів.
Маткове поголів’я — 36 страусів, завезене в квітні 2001 року з Бельгії. Вже через місяць — в червні з’явилися на світ перші страусенята.
Загальна кількість страусів, різного віку, що одночасно знаходяться на фермі перевищує сотню. На фермі дорослих страусів тримають у спеціально огороджених загонах сім’ями — один самець і декілька самиць.
Обслуговує птахів десяток фахівців, які одночасно ведуть наукові і селекційні роботи. Страуси добре адаптувалися до українського клімату і вітчизняних кормів.
На території ферми також розташовані — шинок, дитячий майданчик та мінізоопарк з:
- звірами: козами, вівцями, кіньми, віслюками, дикими кабанами та в’єтнамськими карликовими свинями, є двогорбий верблюд;
- птахами: цесарками, павичами, фазанами, качками, індиками, гусаками.
Ферма спеціалізується на продажі як дорослих птахів так і страусенят. Крім того продукцією ферми є страусиний корм, м’ясо та яйця птахів, шкіра, пір’я, жир, кігті, інкубатори та сувеніри. Однією з форм прибутку підприємства — є прийом туристів та проведення екскурсій по фермі. Крім статусів на фермі є невеличкий контактний зоопарк де проживають павліни, сови, олені, лами, альпаки, верблюди, єноти, овечки тощо.
Зараз на фермі купують страусів для розведення птахівники з Миколаївщини, Херсонщини, Одещини, Тернопільщини, Хмельниччини, Сумщини, Кіровоградщини. Завдяки Ясногородці страусівництво поширюється і на Київщині. Нині тут нараховується біля десяти таких господарств. Зі свого боку ферма надає всіляку допомогу з питань утримання птахів, годування, лікування хвороб.
Під час російського вторгнення в Україну на страусиній фермі, що знаходиться в Ясногородці під Києвом, загинула велика кількість тварин, а їх вольєри згоріли.
Зауважимо, згідно зі словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького тваринництво в Україні знищено на 15% від загального обсягу. Разом з тим, заступниця директора Департаменту аграрного розвитку Олена Дадус повідомила, що це не є критичним для продовольчої безпеки держави, йдеться у звіті ГО “Відкриті клітки Україна”.
Для забезпечення функціонування та збільшення кількості виробництва в галузі тваринництва у мирних регіонах приймаються конкретні дії. Зокрема, “господарствам пропонуються спеціальні кредитні програми, портфельні гарантії, підтримка попиту шляхом бюджетних коштів та забезпечення харчовими продуктами населення, яке наразі знаходиться на тимчасово окупованих територіях.
Окрім того, згідно з даними державної служби статистики в І кварталі 2022 року експорт живих тварин з України скоротився на 30,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Однією з ключових причин вважається блокування українських морських портів.
Нагадаємо, через російську агресію в Україні кількість людей, яким не вистачатиме продовольства, протягом року зросте на 47 мільйонів — з 276 млн на початку 2022 року до 323 млн протягом року.
Війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.
За попередніми прогнозами від The Food and Agriculture Organization (ФАО), валове виробництво зернових у світі у 2022 році продовжить зростання четвертий рік поспіль і може досягти 790 млн т.
Попри війну Україна зможе в цьому році забезпечити себе необхідним запасом зерна та частково відправити в інші країни світу.
Анна Лиса