Новини    07 лютого 2018 10:36

На інфраструктуру у 2018 році витратять більше 86 мільярдів гривень


Рекордна сума, у понад 86 млрд гривень, буде спрямована на розвиток інфраструктури в цьому році. Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян та відразу пообіцяв відзвітувати за кожну копійку.

«2018 року на розвиток інфраструктури України буде спрямовано орієнтовно понад 86 мільярдів гривень. І це не абстрактні цифри – це кошти платників податків. І за рік ми маємо відзвітувати суспільству за кожну витрачену копійку», – запевнив він.

За його словами, більшість з цих грошей залучать у дорожню галузь.

«Цьогоріч ми розраховуємо на фінансування дорожньої галузі в обсязі орієнтовно до 50 млрд гривень. З них: державний дорожній фонд – 32, 6 млрд, з якого: понад 19 млрд буде спрямовано на дороги державного значення, 1,5 млрд – на безпеку дорожнього руху», – заявив міністр.

Та додав, що у 2018 році обласні державні адміністрації отримають також 11,5 млрд гривень на відновлення доріг. У разі невикористання цих грошей на місцях, Омелян пообіцяв повернути їх у дорожній фонд.

За даними Мінінфраструктури, також планується завершити до 25 травня будівництво «Бескидського тунелю», та почати ще 6 інфраструктурних проектів в галузі залізничного транспорту на суму 10 млрд гривень: електрифікація, відновлення колії та інше.

«Серед ключового – обсяг інвестицій в рухомий склад «Укрзалізниці» складе понад 18 млрд гривень. Це: придбання 30 локомотивів General Electric, придбання 60 нових пасажирських вагонів, модернізація 226 існуючих пасажирських вагонів, виготовлення 3 600 вантажних вагонів, модернізація понад 10 тис вантажних вагонів тощо», – розповів Володимир Омелян.

За словами очільника відомства, в морській галузі в цьому році проведуть аудит ІМО (Міжнародна морська організація).

«Також серед пріоритетів: повноцінний запуск Морської адміністрації та підготовка до корпоратизації Адміністрації Морських портів України. Обсяг капітальних інвестицій складе 4,3 млрд гривень. Ми активізуємо роботу із залучення інвесторів, зокрема, через забезпечення проведення концесійних конкурсів, приватизацію державних стивідорних компаній тощо», – зазначив очільник Міністерства.

Володимир Омелян також розповів, що понад 3,8 млрд гривень буде спрямовано на розвиток авіаційної галузі:

«Обсяг капітальних інвестицій аеропорту «Бориспіль» – 2,3 млрд грн, аеропорту «Львів» – 34 млн гривень, але, сподіваюсь, ця сума буде збільшена.  800 млн буде спрямовано на розвиток регіональних аеропортів, понад 680 млн – на підтримку безпеки польотів», – додав він.

Міністр інфраструктури зазначив, що обсяг капітальних інвестицій «Укрпошти» у 2018 році – 0,5 млрд грн.

«В планах – збільшення обсягів обробки посилок, діджиталізація відділень і послуг, розвиток мережі та інфраструктури, запуск послуги кур’єрської доставки тощо».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...