Новини / Трейдинг     31 березня 2021 16:35

На глобальному ринку продовжується зниження цін на рослинні олії

Трейдери під тиском прогнозів великого врожаю олійних та триваючого зниження цін на зернову групу почали розпродаж ф’ючерсних контрактів на олію

Трейдери під тиском прогнозів великого врожаю олійних та триваючого зниження цін на зернову групу почали розпродаж ф’ючерсних контрактів на рослинні олії. Як наслідок, протягом доби ціни на пальмову та соєву олію обвалились майже на 5%. Крім того, на ринок тисне слабкий фізичний попит, який значно скоротився після обумовленого спекулятивними іграми різкого подорожчання основних сільгосптоварів. Про це повідомляє Grain Trade.

Вчора травневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго знизилися на 4,7% – до $1112/т напередодні оприлюднення звіту USDA з прогнозами площ сівби сої в США та даними по переробці сої в лютому. Аналітики очікують, що площі сівби сої виростуть до 90 млн акрів, а обсяг переробки сої в США у лютому може скласти 4,49 млн т. Також посилило тиск на ціни на соєву олію і зниження травневих ф’ючерсів на сою на 1,8% – до $502,4/т.

Червневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії вчора впали на 4,7% – $860/т на прогнозах збільшення виробництва в березні на 30-40% та експорту – лише на 25-28%. На біржі в Даляні ф’ючерси на пальмову олію вчора подешевшали ще на 1,4% – до $1128/т, а на соєву на 0,5% – до $1314/т.

ЧитайтеАнатолій Кисіль: Ми не обираємо партнерів — партнери з’являються у процесі самого життя

Під тиском падіння ринків пальмової та соєвої олії ціни на українську соняшникову олію також знизилися до $1500-1520/т FOB, проте ціни на соняшниковий шрот поки залишаються на рівні $270-275/т FOB. Ринок майже завмер, оскільки продавці не бажають реалізовувати продукцію за низькими цінами, а покупці не поспішають купувати в очікуванні подальшого падіння цін.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що виставку Agritechnica перенесено на березень 2022 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також