Новини / Інтерв'ю     31 березня 2021 12:20

Анатолій Кисіль: Ми не обираємо партнерів — партнери з’являються у процесі самого життя

У компанії «Байс-Агро» дворазове застосування фунгіциду Амістар Голд забезпечує прибавку врожайності від 3 до 8 ц/га

Агрофірма «Байс-Агро» відома далеко за межами Черкаської області, як і її засновник — Анатолій Кисіль, якому вдалося поєднати успішний рослинницький бізнес із не менш успішною глибокою переробкою вирощеного врожаю та випуском готової продукції. Пліч-о-пліч із засновником «Байс-Агро» працюють його четверо синів: Ігор, Євген, Віталій та Андрій.

«Людина, яка йде в сільське господарство, має насамперед любити цю справу. Адже це цех під відкритим небом, у якому немає простих питань. Минулий рік став дуже серйозним випробуванням для аграріїв усієї України. І ми раді, що такі надійні партнери, як «Сингента», завжди поруч. «Сингента» постійно працює над новинками і піклується про покращення не тільки свого фінансового стану, а й нашого», — стверджує Анатолій Кисіль.

Читайте: Історію Успіху наступного героя — Анатолія Кисіля

В обробітку «Байс-Агро» близько 14 000 га землі. Основну площу займають кукурудза, соняшник, пшениця та ячмінь.

За його словами, на полях компанії посівам соняшника найбільше загрожують такі захворювання, як септоріоз, фомоз, фомопсис та альтернаріоз. Щороку спостерігається зараження збудниками цих хвороб.

«У 2017 році ми провели досліди з новим продуктом Амістар Голд (на площі 100 га та 50 га), порівняли результати при збиранні — прибавка врожайності становила 3,2 ц/га. У 2018-му був проведений дослід на гібриді Фламенко із дробним внесенням фунгіциду у два прийоми в різні ключові фази розвитку. Ми захистили спочатку нижній ярус рослин, а потім верхній. Завдяки цьому прибавка врожайності становила 8,2 ц/га. Також ми помітили позитивний фізіологічний ефект від використання Амістар Голд, який, зокрема, проявлявся у продовженні тривалості вегетації рослин на 7–10 днів», — розповідає Віктор Десятник.

Тож у 2018 та 2019 роках фунгіцидний захист соняшника у господарстві цілковито перевели на Амістар Голд. При цьому норма внесення Амістар Голд була нижчою в порівнянні з іншими продуктами.

Як наголошує Іван Волинець, територіальний менеджер компанії «Сингента», агрофірма «Байс-Агро» сповідує справжній новаторський підхід до вирощування сільгоспкультур.

«Ця стратегія безпосередньо пов’язана з ініціативою керівника «Байс-Агро». Анатолій Іванович — розумний відповідальний керівник і щира людина, яка постійно прагне вдосконалювати агрономічні технології та не боїться експериментувати. Інноваційний фунгіцид Амістар Голд містить по 125 г/л азоксистробіну та дифеноконазолу, що забезпечує тривалий термін контролю патогенів, а також відчутний фізіологічний ефект на рослинах. Амістар Голд дає змогу зберегти потенціал гібридів соняшника за рахунок контролю основних шкодочинних захворювань цієї культури», — пояснює Іван Волинець.

Залежно від таких факторів, як кліматичні умови регіону, вологість повітря, температурний режим, інтенсивність проявів хвороб, особливості гібридів тощо, у господарстві разом із фахівцями «Сингента» використовують диференційований підхід до внесення Амістар Голд. Це дає змогу визначати оптимальну кількість обробок посівів, норму та фазу внесення й отримати максимальний результат за конкретних умов.

Микола Степаненко, регіональний технічний експерт компанії «Сингента», звертає увагу на те, що Амістар Голд широко використовують більшість провідних господарств Черкащини.

«У 2020 році склалися складні погодні умови як у плані забезпечення рослин вологою, так і температурних режимів. Із цим викликом Амістар Голд впорався на відмінно. Найкращий результат застосування Амістар Голд був зафіксований за дворазового внесення: перший раз у фазі 6–8 листків у нормі 0,75 л/га і другий — у фазі зірочки в нормі 1 л/га. Так, вдалося досягти середньої прибавки врожайності у 3,2 ц/га», — ділиться Микола Степаненко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що вийшов 2 випуск проєкту Агролідери.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також