Новини    29 листопада 2021 12:01

На фоні зростання цін на сало: В Україні шукають шляхи завезення свиней в умовах блокади через АЧС

Наразі єдиний можливий маршрут – через Білорусь, яка офіційно визнана вільною від АЧС і межує з Україною

Асоціація «Свинарі України», Держпродспоживслужба та постачальники генетики свиней об’єдналися для пошуку виходу з блокади щодо завезення живих свиней до України. Про це повідомляє АСУ.

Так, згідно із Законом «Про ветеринарну медицину», в Україні діє заборона на завезення та транзит живих тварин територіями, неблагополучними щодо захворювань, які підлягають повідомленню, в тому числі африканської чуми свиней (АЧС). Враховуючи, що АЧС поширилася майже всією Європою, і зокрема всіма польськими воєводствами, які межують з Україною, можливості завезти генетику наземним способом немає.

Наразі єдиний можливий маршрут – через Білорусь, яка офіційно визнана вільною від АЧС і межує з Україною.

Інший доступний варіант, який уже вивчається, – авіатранспортом, є навіть узгоджене перше пробне завезення. Але це надзвичайно дорого: лише оренда літака коштує близько 100 тис. євро. Тобто вартість партії тварин дорожчає в рази. Як опцію також розглядають морський шлях.

У результаті обговорення учасники дійшли висновку, що найбільш оптимальний вихід із ситуації, що склалася, – внести зміни до законодавства, прибравши заборону щодо транзиту. До того ж нова версія Закону «Про ветеринарну медицину», яка набуде чинності 23 березня 2023 року, не містить цієї норми.

Раніше Landlord повідомляв, що у жовтні в Україні виробили на 11,5% менше сала.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...