Новини / Фінанси     27 квітня 2020 17:19

На допомогу з безробіття уряд виділили 6 млрд гривень

Уряд прийняв рішення про виділення 6 мільярдів гривень Фонду соціального страхування України на фінансування допомоги з безробіття.

Також передбачили виплати суб’єктам малого та середнього бізнесу для виплати зарплат працівникам з скороченим робочим часом.

Про це повідомляється на сайті Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України.

Згідно з повідомленням, на позачерговому засіданні уряд прийняв постанову “Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття”.

Зазначається, що фонду виділено 6 мільярдів гривень. Крім того, затверджено порядок використання зазначених коштів. Зокрема, 1,277 мільярда гривень буде направлено на виплату допомоги з безробіття, 4,723 мільярда гривень – на виплату допомоги по частковому безробіттю.

Читайте: До 80% вартості: нові правила держпідтримки садівникам

Згідно з постановою, мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшився з 650 до 1 тисячі гривень, а виплати всім безробітним здійснюються з першого дня реєстрації, а не з сьомого, як було раніше. З першого дня допомогу по безробіттю виплачується і звільненим за власним бажанням (раніше – з 91 дня). Крім того, передбачені виплати суб’єктам малого та середнього бізнесу на період карантину для покриття витрат на зарплату працівникам, яким було скорочено робочий час.

“Прийнята постанова, яким виділено 6 мільярдів гривень, дозволить вирішити дві наші ключові цілі. Перша – це забезпечити реальну допомогу тим людям, які зараз, на жаль, вже втратили роботу. А друга – допомогти роботодавцям з виплатою зарплат їхніх працівників і тим самим запобігати звільненню, зберегти робочі місця”, – наводяться в релізі слова міністра економрозвитку Ігоря Петрашка.

Джерело: УНІАН

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Польща, незважаючи на карантинні обмеження, пов’язані з гострим розповсюдженням пандемії COVID-19, готує чартерні рейси для українських заробітчан, аби ті прибули до країни на збір урожаю.

Читайте також