На Черкащині ростуть рідкісні червонокнижні брандушки

На Черкащині виявили гору, де ростуть сотні рідкісних червонокнижних рослин — брандушок, повідомив у Facebook Київський еколого-культурний центр.
Так, під час експедиції Київський еколого-культурний центр знайшов у Чигиринському районі біля села Стецівка гору, на якій зростатимуть сотні рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України — брандушки.
Брандушка – це первоцвіт, що по часу цвіте разом з підсніжниками. Це є унікальною знахідкою, оскільки в такій кількості у центральній Україні брандушок ми не бачили, — зазначили у повідомленні.
Основні причини зменшення чисельності цих рідкісних рослин – це розорювання, терасування та заліснення схилів. Крім цього впливає на їх кількість інтенсивний випас та не менш активне збирання букетів.
У зв’язку з особливою рідкістю цього об’єкта ми добиватимемося для охорони брандушки створення пам’ятки природи. Сподіваємося, що Чигиринська міська рада нас підтримає, тим більше, що гора з брандушками може стати чудовим місцем екскурсій для зеленого туризму та поповнювати місцевий бюджет, – зазначили екологи.
В Україні відкрили Кліматичний Офіс, що сприятиме змінам у кліматичному ландшафті країни, інформує пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, це остання ланка, яка завершить розбудову кліматичного врядування в нашій країні.
Кліматичний Офіс:
- підтримуватиме уряд України у реалізації кліматичної політики;
- допомагатиме регіонам та бізнесу в реалізації проєктів із декарбонізації та адаптації;
- стане інструментом залучення зелених фінансів (кліматичних) на післявоєнне відновлення України;
- буде одним із ключових стейкхолдерів, який сприятиме налагодженню співпраці України за статтею 6 Паризької угоди та долученню до міжнародного вуглецевого ринку;
- сприятиме розбудові системи торгівлі викидами в Україні.
Сьогодні проводиться титанічна робота, щоб наша країна стала членом Європейського Союзу та знаходилася в межах кордонів СВАМ. Вже наступного року плануємо запустити пілотну національну систему торгівлі. Ми дамо можливість виробникам спробувати здійснити операції на ринку СТВ та зрозуміти, як цей ринок працює, — зазначив Стрілець.
У 2025 році мають бути введені карбонові сертифікати. Це дозволить Україні та її виробникам реалізувати надлишкові обсяги СО2, що не були емітовані.
У 2026 році система торгівлі викидами запрацює в Україні повноцінно. Наразі нам потрібно провести верифікацію всіх наявних даних і показати світу наш потенціал щодо вільних квот. Ми готові ділитися вільними викидами і робити наш внесок у світовий кліматичний трек. Нашій країні важлива підтримка партнерів, і ми дійсно її відчуваємо від самого початку нашої боротьби за справедливість та мир, — наголосив міністр.
Нагадаємо, підірвавши Каховську ГЕС росія спричинила найбільшу екологічну катастрофу з часів Чорнобиля. Незворотні наслідки цього екоциду відчує весь Європейський континент. На цьому у Німеччині на Боннській конференції зі зміни клімату наголосила українська делегація.
Території колишнього Каховського водосховища становить майже 200 тисяч гектарів. Після підриву російськими військами дамби Каховської ГЕС влітку 2023 року вода зійшла, відкривши історичну місцевість Великий Луг, інформує Суспільне.
Міністерство аграрної політики та продовольства України за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. А також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією.
Збитки для аграрного сектору України внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС можуть скласти $1,5 млрд. Про це перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький сказав в етері телемарафону “Єдині новини”.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що сума збитків завданих росіянами довкіллю за рік зросла у п’ять разів
Анна Лиса