У першому кварталі 2024 року аграрії Буковини відзначили зростання поголів’я свиней на 20,5% у порівнянні з минулим роком. Про це повідомила Чернівецька обласна військова адміністрація на своїй сторінці у Facebook.
Згідно з даними ОВА, загальне виробництво сільськогосподарської продукції у регіоні склала 895,3 млн грн у першому кварталі поточного року. Індекс виробництва тваринництва становить 100,9% порівняно з минулим роком, що свідчить про стабільне зростання галузі.
Також було зареєстровано зростання поголів’я птиці на 10,9%, а виробництво яєць зросло на 19,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року. Ці дані підкреслюють позитивні тенденції в розвитку аграрного сектору регіону.
Нагадаємо, члени Комітету з міжнародної торгівлі Європарламенту схвалили продовження заходів з лібералізації торгівлі для підтримки України та Молдови. Відповідно, з 6 червня 2024 по 5 червня 2025 будуть зняті імпортні мита та експортні квоти на аграрну продукцію з України до країн ЄС.
Більшість свинарських підприємств зберігають свої плани на 2024 рік незмінними, попри нестабільність ринку. Згідно з опитуванням, дві третини господарств не очікують змін у ринкових умовах до кінця року, однак 16% висловились оптимістично, 9% сподіваються на стабільність, а 7,5% прогнозують погіршення ситуації.
У перші два місяці 2024 року Україна ввезла 633 тонни живої домашньої птиці, такої як кури, качки, гуси, індики та цесарки, що становить на 10,7% більше, ніж у відповідний період попереднього року. Цю інформацію повідомили AgroTimes, посилаючись на дані Державної митної служби.
Раніше повідомлялося, що Єврокомісія планує торговельні заходи щодо України після того, як Болгарія, Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина у спільному листі до ЄК зажадали введення імпортних мит на українське зерно через нібито недобросовісну конкуренцію, заявив речник Єврокомісії з питань торгівлі та сільського господарства Олоф Гілл.
Болгарія настоює на введенні тарифів і квот на імпорт українського зерна до Європейського Союзу. Свою вимогу країна обґрунтовує значущими труднощами, з якими стикаються місцеві фермери після скасування обмежень на торгівлю українською продукцією.
Міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини подали спільний лист до Єврокомісії, в якому висловили вимогу про введення імпортних мит на українське зерно.
У Міністерстві аграрної політики спрогнозували можливий обсяг цьогорічних безмитних поставок чутливих видів агропродукції до ЄС.
У 2023 році Україна імпортувала агропродукції на суму $7,1 млрд, що є майже на 13% більше, ніж у попередньому році ($6,3 млрд). Цю інформацію надала ННЦ “Інститут аграрної економіки” з посиланням на дані Державної митної служби.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!