Новини / Садівництво     13 грудня 2021 12:10

На будівництво ліній виноробства виділили 19 млн гривень

Також майже 9 млн грн витрачено безпосередньо на розвиток виноградарства

На фінансову підтримку розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства цьогоріч спрямовано 450 млн грн, із них 200 млн грн — компенсація за садивний матеріал, спорудження шпалер і встановлення систем крапельного зрошення. Про це повідомляє Укрінформ.

«Майже 9 млн грн витрачено безпосередньо на розвиток виноградарства, а 250 млн грн спрямовано на будівництво об’єктів, із них 19 млн грн безпосередньо на будівництво об’єктів та придбання ліній виноробства», — заявив директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства Ігор Віштак.

У Мінагрополітики, разом із робочою групою з питань сприяння галузі виноградарства та виноробства, було розроблено проєкт закону про виноград та виноградне вино. Мета майбутнього документа — наближення законодавства України до міжнародних правил виробництва виноробної продукції та виконання пунктів угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

«Наразі у нас 29 малих підприємств, які займаються виноробством. Але у Франції — понад 27 тис. таких невеликих підприємств. Нам є над чим працювати. Зміни в культурі споживання створюють перспективи для розширення крафтового і промислового виробництва українського вина та зміцнення його позицій на внутрішньому ринку», — підкреслив Віштак.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також