Новини / Рослинництво     06 травня 2019 14:27

На 6-метрових вертикальних фермах вирощують рідкісну зелень і досліджують алгоритми світла

Компанія із Сан-Франциско, яка вирощує рідкісні сорти зелені на вертикальних фермах, інвестує в дослідження впливу освітлення на властивості продукції. Це допоможе з’ясувати багато здогадів, які сьогодні використовують при створенні середовищ для різних культур.

Про це повідомляє HortiDaily.

На вертикальних фермах Plenty, що являють собою ряди піддонів з рослинами, які простягаються на висоту 20 футів (близько 6 м), вирощують рідкісні сорти базиліку, салату, цибулі, щавлю, мізуни та іншої зелені. У компанії вважають, що за такими фермами – майбутнє землеробства.

Переваги критих вертикальних ферм:

  • можуть бути розміщені практично скрізь: на безплідній землі, в кількох кроках від центру великого міста; у країнах, які мають обмежений доступ до виробництва сільгоспкультур (які страждають від сильних посух, екстремальних погодних явищ і відсутності орних земель);
  • забезпечують ідеальне середовище для росту рослин, створене за допомогою технологій;
  • мають продуктивність, у 350 разів вищу порівняно із зовнішнім виробництвом;
  • скорочують шлях продукції від ферми до столу, що забезпечує її свіжість.

Читайте: Каліфорнійська компанія продає першу продукцію, вирощену роботами

Оскільки світло є одним із найважливіших факторів навколишнього середовища для рослин (забезпечує всю енергію, необхідну для росту і є джерелом інформації для спрямування таких процесів, як висота, розгалуженість, щільність поживних речовин і стресостійкість), Plenty наразі інвестує в дослідження алгоритмів світла.

Алгоритми є багатовимірними і охоплюють інтенсивність світла, спектр, тривалість і терміни. Унікальність освітлювальної програми Plenty в тому, що вона об’єднує прикладну і фундаментальну науку, працюючи в тісному співробітництві з інженерами для забезпечення високої енергетичної ефективності.

Для створення цих алгоритмів науковці досліджують посіви, шукаючи відповіді на такі запитання:

  • Які оптичні властивості рослини?
  • Звідки вона походить і де краще виростає?
  • Як вона окультурена і як вписується в екосистему?
  • Які частини ми споживаємо?
  • Які поживні речовини можуть сприяти здоров’ю і за яких умов вони накопичуються?

Дослідження покликані створити ідеальну систему біологічного зворотного зв’язку. «Ми зможемо дозволити рослинам керувати своїм середовищем», – каже Tessa Pocock, директор з оптимізації освітлення Plenty.

Landlord раніше повідомляв про те, що на думку експертів, вертикальні ферми в Україні стануть рентабельними після запуску ринку землі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також