Новини / Політика     02 січня 2019 16:53

Митна співпраця й адаптація законів – пріоритети торгівлі з ЄС від президента

Українські виробники минулого року експортували рекордну кількість товарів до ЄС. Частка європейських країн в експорті всієї вітчизняної продукції становила 42,5%. Наступного року пріоритетними напрямами співпраці з ЄС у галузі торгівлі стане адаптація українських законів у сфері санітарних заходів та укладення Угоди про оцінку промислової продукції.

Про це Петро Порошенко написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

За його словами, під час усього періоду дії Зони вільної торгівлі з ЄС обсяг купівлі/продажу українських товарів зріс на 40%.

Крім того, суттєво змінилася структура вітчизняного експорту в сторону продукції з доданою вартістю, частка якої склала 43% експорту в ЄС, наголосив президент.

ЧитайтеВ Ізраїлі розробили унікальну технологію для експорту ягід

Петро Порошенко зазначив, що відсутність кордонів для торгівлі з ЄС посприяло повноцінним переговорам про скорочення обмежень з виходу українських товарів на ринки Ізраїлю, Туреччини та Канади.

Наступні пріоритети України в посиленні торговельних контактів з європейськими країнами – це покращена митна робота, ухвалення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції та адаптація українських законів до європейських норм у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

Як раніше повідомляв LANDLORD, з 2019-го Україна почала застосовувати регіональну конвенцію Пан-Євро-Мед. Це означає, що українські виробники зможуть купувати комплектуючі та сировину в країнах Європейської асоціації вільної торгівлі та в Середземномор’ї, а також  продавати власні товари в ЄС без мита або за зниженою ставкою.

Читайте також