Новини / Трейдинг     02 січня 2019 14:57

Що отримає Україна після застосування конвенції Пан-Євро-Мед

З нового року Україна розпочала застосування регіональної конвенції Пан-Євро-Мед. Це означає, що українські виробники зможуть купувати комплектуючі та сировину у країнах Європейської асоціації вільної торгівлі та у Середземномор'ї, а також  продавати власні товари в ЄС без мита або за зниженою ставкою.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр економічного розвитку Степан Кубів.

Завдяки участі у Конвенції Пан-Євро-Мед Україна зможе збільшити продажі товарів у країнах третього світу, з якими у неї вже є угоди про вільну торгівлю. Тож, більше українських товарів експортуватиметься до Чорногорії, Євросоюзу, Молдови, Македонії та країн, що входять до Європейської асоціації вільної торгівлі. Найближчим часом Україна має підписати угоду про вільну торгівлю з Ізраїлем. Ця країна також застосовує конвенції Пан-Євро-Мед.

Читайте: Що потрібно знати експортеру для отримання переваг Пан-Євро-Мед

Конвенції Пан-Євро-Мед розробив Євросоюз, щоб налагодити співпрацю з країнами-партнерами у торгівлі. Також конвенції можуть застосовувати й ці країни у торговельній співпраці між собою.

Раніше LANDLORD публікував ТОП-10 продуктів, які Україна продала за кордон у 2018 році. Найпопулярніші серед них соняшникова олія, шрот, макуха та м’ясо.

Фото: expert.ru

Читайте також