Новини    02 травня 2022 14:06

Микола Сольський: Красти в українців зерно – це шлях, який завершиться погано для окупантів

На труднощі натрапляють фермери в усіх регіонах України – від Харківщини до Львівщини. Але всюди вони намагаються сіятися.

Міністерство аграрної політики та продовольства України останнім часом отримує багато інформації від фермерів, які перебувають на тимчасово окупованій території, про те, що російські окупанти, масово крадуть їхнє зерно. Ці факти підтвердив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

“Увесь агробізнес, який традиційно спілкується між собою, знає про ці факти. Я особисто це чую від багатьох власників елеваторів, які перебувають на окупованих територіях. Йдеться про відвертий грабіж, який іноді навіть намагаються  документально оформити, навіть скласти якісь акти. І це відбувається скрізь на окупованих територіях – особливий сплеск спостерігається протягом останніх двох тижнів”, – зазначив Сольський.

Така ситуація може загрожувати певними проблемами з продовольством на нині тимчасово непідконтрольних територіях.

“На півдні скоро буде урожай пшениці. Але фермери в цій ситуації цілком можуть сказати: “ось вам ключі від трактора – їдьте збирайте самі, якщо хочете”,  – наголосив він. На переконання Миколи Сольського, це шлях, який завершиться однозначно погано для окупантів.

Стосовно перебігу посівної на всій території України, то, як розповів Міністр агрополітики, на труднощі натрапляють фермери в усіх регіонах України – від Харківщини до Львівщини. Але всюди вони намагаються сіятися.

ЧитайтеВоєнний стан. В Україні немає дефіциту продуктів

 “Аграрії впевнені в собі, в армії. У них такий же настрій підтримки, як у всіх громадян, які зараз виборюють свою незалежність. Вважаю, ті, хто приймає рішення сіяти, роблять абсолютно правильно, попри певні складності з логістикою зерна і наявністю пального, які наразі є”, – заявив міністр.

Нагадаємо, попри військові дії та загрози в нашій державі, в Україні триває весняна посівна. Так, за останніми даними, сівбу ярих культур проводять 23 області України, крім Луганської, практично на всій території якої проходять бойові дії.

Згубні наслідки російської агресії вже є відчутними для світової економіки, але насправді ці наслідки будуть катастрофічними в деяких аспектах для кількох регіонів світу. За словами Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, війна в Україні загрожує голодом і бідністю для 1,7 мільярда людей у ​​всьому світі, що становить 20% населення світу, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Залишків продовольчої пшениці цілком достатньо для забезпечення продовольчої безпеки України. А саме – 3,7 млн тонн. Це майже річне споживання саме на продовольчі цілі.

Раніше Landlord повідомляв, що війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...