Новини / Ринок землі     20 листопада 2018 14:52

Мораторій на землю: 7 млн українців звернуться до Європейського суду


Близько 7 мільйонів українців готові поскаржитися до Європейського суду з прав людини через заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Про це розповіла суддя ЄСПЛ Ганна Юдківська в інтерв’ю “Європейській правді“.

Суддя наголошує, що хоча ЄСПЛ не вимагає негайного скасування мораторію, держава має щось зробити для 7 мільйонів своїх громадян, щоб не допустити подальшого порушення їхнього права власності. “Нехай мета мораторію була прекрасною – але її можна було досягти й іншими шляхами. Суд вказав на ці шляхи – приміром, заборона концентрування великої кількості землі в одних руках”, – сказала Юдківська.

Читайте: Кому загрожує вирощування ГМО-сої в Україні

Вона зазначила, що серед 47 держав Ради Європи немає абсолютної заборони на продаж сільгоспземлі ніде, крім України. «В усьому світі вона є тільки у п’яти державах – Північна Корея, Куба, Венесуела, Демократична Республіка Конго і Україна», – сказала Юдківська. За її словами, у дев’яти країнах Ради Європи діє заборона продажу землі іноземцям.

Водночас Ганна Юдківська підкреслила, що ЄСПЛ, визнавши мораторій на землю в Україні таким, що порушує право на власність, у своєму рішення чітко не визначив можливість призначення грошових компенсацій.

Про те, чим загрожує довготривалий мораторій землі в Україні, Landlord писав раніше.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також