Новини / Ринок землі     14 червня 2019 10:02

Мораторій на продаж землі: 20 червня очікують на переломний момент

20 червня Львівський апеляційний суд розглядатиме справу фермера Дмитра Огнєва про визнання права українського аграрія купувати землю. Несподіваний розвиток подій, який спостерігався після зборів Всеукраїнського аграрного форуму, дає надії на позитивне вирішення цього питання в суді.

Про це повідомляє НВ.

Восени 2018 р. фермер Дмитро Огнєв і юристи PwC Legal Ukraine подали до суду позов про визнання права аграрія купувати землю сільгосппризначення в Україні. Позов спирався на справу «Зеленчук і Цицюра проти України», виграну в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Рішення, ухвалене тоді ЄСПЛ, означало, що де-юре мораторій на продаж сільгоспземель в Україні конфліктує з міжнародним правом.

Читайте: 60 тракторів заблокують трасу М-14: фермери Миколаївщини виходять на акцію протесту

11 червня на черговому засіданні Львівського апеляційного суду у справі Дмитра Огнєва головуючий суддя несподівано «взяв паузу і попросив надати йому більше інформації про рішення ЄСПЛ».

Юристи пов’язують такий розвиток подій із проведенням 10 червня масштабного опитування серед учасників зборів Всеукраїнського аграрного форуму, яке показало, що понад 80% представників агробізнесу проти мораторію на продаж землі.

Абсолютна більшість із 490 опитаних аграріїв дала ствердну відповідь на запитання «Чи зацікавлені ви/ваша компанія в можливості купувати землю?». Результати опитування змусили багатьох політиків висловитися за відкриття ринку землі.

Після цього із заявами щодо необхідності відміни мораторію на землю виступили глава партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, глава партії «Слуга народу» Дмитро Разумков, глава партії «Голос» Святослав Вакарчук, колишній міністр економіки Айварас Абромавічус і народний депутат від партії Петра Порошенка Володимир Ар’єв.

20 червня має відбутися наступне засідання Львівського апеляційного суду в справі Дмитра Огнєва. І, за словами Ольги Балицької, глави практики нерухомості «PwC Legal Україна», враховуючи «різку зміну в країні політичної повістки», це засідання «може стати історичним для України».

Якщо суд дозволить українському фермеру купити ділянку землі для ведення агробізнесу, то це означатиме найбільший перелом в сільськогосподарській галузі України – перехід до відкритого ринку землі.

Як повідомляв Landlord, лідер партії «Слуга народу» Дмитро Разумков заявив, що скасування мораторію на продаж сільгоспземель в Україні можливо протягом року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також