Новини / Ринок землі     18 жовтня 2021 20:00

Моніторинг обігу земель виявив недоліки оцінювання в автоматичному режимі

7% площі продаються дешевше 70 тис. грн за гектар

Дані моніторингу перших 100 днів обігу земель сільгосппризначення засвідчили, що часто модульна оцінка вартості землі, згенерована системою в автоматичному режимі, є завищеною. 97% площі продаються дешевше 70 тис. грн за гектар.

“Перші місяці лібералізації обігу земель сільгосппризначення виявили проблему, що оціночна вартість земель, згенерована системою в автоматичному режимі, часто завищена. Результати аналізу показали, що 97% площі відчужується за ціною менш як 70 тис. грн за гектар”, – заявив  перший заступник голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолій Мірошниченко.

Він пояснив, приміром, земельна ділянка сільгосппризначення продається за 1,5-2 млн грн, то зрозуміло, що це не пов’язано із наміром використати її за сільгосппризначенням. Але враховування цієї ціни в розрахунку середніх цін на сільськогосподарську землю в даному регіоні істотно спотворить ситуацію та створить проблеми для реальних покупців.

За словами посадовця, існує процедура, яка дозволяє виправити помилкову оціночну вартість земельної ділянки, але вона довготривала і коштовна. Тож, наразі ця проблема потребує вирішення. Виявити проблему із оцінюванням землі дозволив моніторинг ринку землі.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що в Прозорро.Продажі оголошено перший земельний аукціон. 

Джерело: Укрінформ

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також