Новини / Клімат     03 червня 2020 14:25

Молдова: від посухи постраждало 60% озимини

Через несприятливі погодні умови виробництво пшениці в країні впаде на 45%

У Молдові, яка потерпає від тривалої посухи, через несприятливі погодні умови виробництво пшениці впаде на 45%. Згідно з даними, зібраними міністерством сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища країни, посушливі погодні умови суттєво відбилися на 60% осінніх посівів.

Загалом, за словами міністра сільського господарства Молдови Іона Перу, посуха торкнулася практично всіх полів, але це не означає, що врожаю не буде взагалі.

«Кажуть, що урожай наражається на ризик, коли виробник планує три тонни, але не збере навіть одну тонну з гектара. Але зараз ситуація не така», – запевняє він.

Читайте: Плюс 11% врожайності соняшника за 80 грн/га 

В цілому, відсутність опадів особливо позначилося на південному сході країни.  Попередні дані свідчать, що близько 2 тис. га оброблялися вдруге – більшість виробників сіють кукурудзу.

Іон Перу також заявляє, що навіть в умовах більш низького врожаю, продовольча безпека країни буде забезпечена. Щорічне споживання пшениці в Молдові становить близько 350 тис. тон, з яких 90 тис. йде на насіння. Цей розрахунок зроблено для кількості населення у 4,2 млн чоловік. Якщо в минулому році урожай склав близько 1,1 млн тон пшениці, то в цьому році буде лише 500-600 тис. тон. Крім того, збіжжя є й в державному резерві. Отже, новий врожай забезпечить країну хлібом та кормами , але експорту майже не буде.

Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв про те, що у Верховній Раді пропонують виплатити постраждалим від посухи фермерам Одещини 1,5 млрд грн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також