Новини / Політика     19 вересня 2022 11:57

Мобілізація в Україні: чи збережуть за призовником місце роботи та зарплатню


В Україні все ще триває мобілізація до лав Збройних сил. Повістка може прийти як за місцем проживання, так і безпосередньо на роботу. Також для керівників підприємств передбачено низку обов’язків у зв’язку із мобілізацією.

Але наразі робітники, яких мобілізують, можуть залишитися без збереження заробітної плати, повідомляє The Page.

Через виправлення до законодавства роботодавець тепер позбавлений необхідности виплачувати мобілізованому працівнику заробітну плату. Виправлення зроблені тому, що закон про мобілізацію приймався ще у 2014 році та не враховував масовість мобілізації, з якою Україні довелося зіткнутися у 2022 році.

Наразі, якщо повістка прийшла на роботу, підприємство має видати наказ про повідомлення про виклик у військкомат (територіальний центр комплектування), довести наказ до тих, кому надійшла повістка та забезпечити їхню явку до ТЦК. При цьому робоче місце за робітником зберігається, але – з 19 липня – без збереження заробітної плати.

Також робоче місце зберігається тільки за умови підтвердження факту служби у ЗСУ відповідними довідками та витягами з наказів та розпоряджень, у тому числі потрібно надати наказ про включення до складу військової частини. Передбачається й процедура звільнення – коли працівник пише заяву або повідомляє про факт мобілізації, тоді роботодавець видає наказ про звільнення через мобілізацію. В цьому випадку робоче місце також зберігається, але зарплату робітник вже не отримує.

Нагадаємо, в Україні розробляють нові сонячні електростанції малої потужності, щоб уникнути відключень електроенергії та допомогти бізнесу триматися на плаву в жахливих економічних умовах.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також