Новини / Кооперативи     15 січня 2022 07:45

МХП підозрюють у несплаті податків

Окрім цього, встановлено, що агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» уклав з кіпрською компанією дві угоди про позику

Компанія МХП підозрюється в ухиленні від сплати податків і зборів. Голосіївський райсуд продовжує розгляд кредитно-податкової справи МХП. Про це повідомляє «Перший Діловий» телеканал з посиланням на справу у Голосіївському районному суді м. Києва.

Зокрема, правопорушники укладали фіктивні кредитні договори з кіпрською компанією «Еледем Інвест-ментс Лімітед». Таким чином, упродовж 2017-2019 років, на рахунки компанії було виведено 16 мільярдів гривень, за нульовою ставкою податку на прибуток.

Окрім цього, встановлено, що агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» уклав з кіпрською компанією дві угоди про позику. Відсотки, по договорах, виплачуються по теперішній час.

Для продовження розслідування, слідчі повинні провести судову економічну експертизу та визначити розмір збитків.

У коментарі для Latifundist.com компанія МХП акцентувала, що завжди керується принципами відкритості, доброчесності і поваги до закону, в т.ч. у співпраці з державними органами. Дотримання законодавства є основним із принципів роботи МХП.

Крім того, в МХП наголосили, що упродовж 2021 року, компанія максимально сприяла в наданні інформації та документів слідчим правоохоронних органів, в рамках даного кримінального провадження.

«Звертаємо увагу на те, що МХП діє в межах чинного законодавства України в тому числі податкового законодавства та завжди обґрунтовано підходить до розгляду питання оподаткування відсотків по залученим кредитам. Зокрема, Податковий кодекс України, передбачає звільнення від оподаткування доходів, які сплачуються резидентом на користь нерезидента у вигляді процентів за позикою, що були надані резидентам до 31 грудня 2016 року, якщо кошти, були залучені шляхом розміщення іноземних боргових цінних паперів на іноземній фондовій біржі», — заявили в компанії.

Раніше Landlord повідомляв, що АМКУ відкрив справу проти МХП.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі

Кооперативи        12 квітня 2022 14:50

Агрохолдинг Harvest Holding почав посівну

Кооперативи        11 квітня 2022 19:31

Астарта “переїжджає” на Кіпр