Новини / Техніка     02 листопада 2018 20:27

Міжнародна виставка «ІнтерАГРО 2018» визначила найкращі інновації року у сільськогосподарській техніці


З 30 жовтня по 1 листопада відбулася Міжнародна виставка сільськогосподарської техніки та обладнання «ІнтерАГРО» – епіцентр інновацій сільськогосподарської техніки та обладнання.

LANDLORD протягом найближчого часу ознайомить читачів з розробками провідних світових та українських компаній, що працюють на аграрному ринку та познайомить вас з думками їх представників.

Загалом, на виставці були представлені останні досягнення та інновації світового та вітчизняного машинобудування для аграрного сектору, сільськогосподарське обладнання для ремонту та сервісу, запчастини, технології точного землеробства та агроклімату, обладнання та технології для рослинництва, агрохімія.

Також в рамках виставки відбулися ряд ділових заходів, присвячених нагальним проблемам українського АПК метою яких було допомогти аграріям зорієнтуватися у вирі новинок галузі, зрозуміти напрями розвитку ринку.

Серед найбільш яскравих подій виставки ми можемо відзначити підведення підсумків та нагородження переможців міжнародного конкурсу кращих інноваційних рішень в сільгосптехніці і обладнанні «InterAGRO Innovation Award», який проводиться для того, щоб представники сільськогосподарської галузі дізнавалися про кращі інноваційні рішення в аграрній техніці і обладнанні, а підприємства та організації мали стимул впроваджувати свої інновації в серійне виробництво.

Переможці були обрані у таких номінаціях:

Трактори різного призначення:
Золота нагорода: компанія AGCO за трактор Fendt  1000 Vario

Самохідні збиральні машини:
Золота відзнака: компанія CLAAS за клавішний комбайн LEXION з системою AUTO CROP FLOW
Срібна відзнака: компанія NEWHOLLAND за комбайн New Holland CR 2019 з системою IntelliSense

Техніка та обладнання для заготівлі та приготування кормів:
Золота відзнака: компанія POETTINGER  за рулонний прес Impress серії  PRO
Срібна відзнака: компанія KUHN за одношнековий причіпний кормозмішувач Profile Compact

Машини для обробітку ґрунту:
Золота відзнака: компанія VELES AGRO за грунтообробно-посiвний агрегат STS МАGIА
Срібна відзнака: компанія LEMKEN за напівнавісний оборотний плуг Diamant 16

Машини для сівби:
Золота відзнака: компанія AGСO за сівалку Massey Ferguson 9108VE з системою сенсорів Precision Planting SmartFirmer
Срібна відзнака: компанія HORSCH за сівалку Maestro з гідравлічною системою AutoForce
Срібна відзнака: компанія MASCHIOGASPARDO за сівалку точного висіву CHRONO

Машини та устаткування для внесення добрив:
Золота відзнака: компанія AMAZONE за систему Argus Twin

Устаткування і програмне забезпечення точного землеробства:
Золота відзнака: компанія RAVEN за систему RS1

Іригаційна техніка та обладнання:
Золота відзнака: компанія BAUER GROUP за GPS-додаток SmartRain.

Дипломами лауреатів конкурсу також були нагороджені у номінації «Вузли та агрегати для сільськогосподарської техніки» компанія CLAAS за систему контролю тиску в шинах CTIC, у номінації «Машини для сівби»  – компанія HORSCH за посівний комплекс FOCUS TD, а у номінації «Машини для обробітку ґрунту» компанія Технополь за Культиватори Серії АК

LANDLORD приєднується до привітань переможців!

Технології        28 березня 2019 16:52

На допомогу фермерам – два нових корегуючих сигнали SATCOR від CLAAS

Супутниковий сигнал  під назвою SATCOR призначений для корегування точності практично всіх сільськогосподарських робіт від буріння до збирання. Він буде доступний з двома рівнями точності.

Про новацію, яка слугуватиме фермерам, повідомили у компанії CLAAS та розповіли про переваги SATCOR.

Доступність у всьому світі

Сигнал корекції SATCOR передається геостаціонарними супутниками і доступний у всьому світі. Сигнал підтримує як GPS, так і ГЛОНАСС і сумісний з європейською системою Galileo. Додаткове обладнання для приймача не потрібне. Тобто якщо на техніці вже встановлена система керування CLAAS з терміналом S10 або S7, які постачаються з квітня 2017 року, уже доступне користування сигналом SATCOR. Перевірити це можна за серійним номером техніки.

Читайте: Новий сервіс для аграріїв: слідкуйте за погодою на своєму полі

Правильний рівень точності для кожного застосування

SATCOR доступний у двох рівнях точності. Так, SATCOR 5 має точність приблизно 5 см. Підходить для точних робіт, таких як свердління, або коли повторюваність доріжок важлива, наприклад, для спеціальних культур.

SATCOR 15 має точність до 15 см і підходить для культивування, удобрення та захисту рослин, а також для комбайнових та кормозбиральних робіт. Це робить його надійною альтернативою сигналам корекції, які є у вільному доступі, але іноді використовуються лише в обмеженій мірі.

Ліцензія без початкових інвестицій

Для користування корегуючим сигналом SATCOR не потрібні початкові інвестиції в додаткове обладнання, якщо техніка вже обладнана терміналом S10 або S7. Річну ліцензію на SATCOR 5 або SATCOR 15 можна отримати у дистриб’ютора CLAAS. Для користування сигналом слід лише ввести номер ліцензії буде введено в терміналі S10 або S7.

Як писав раніше Landlord, CLAAS випустила 40-тисячний комбайн JAGUAR.

Поділися

Техніка        26 лютого 2019 14:01

CLAAS випустила 40-тисячний комбайн JAGUAR

Німецька компанія-виробник сільськогосподарської техніки «CLAAS» на своєму заводі в Харзевінклі випустила 40-тисячний комбайн JAGUAR. Сьогодні завод пропонує фермерам 12 різноманітних за характеристиками й потребами моделей – на гусеничному ходу, колесах, з різною швидкістю їзди та обробки поля.

Про це йдеться в прес-релізі компанії «CLAAS».

Ювілейною стала модель комбайну на напівгусеничному ходу TERRA TRAC. «Родзинкою» дизайну цієї моделі стало зображення на бокових панелях ягуара.

Читайте: Безпечне гальмування і запуск на схилах: новий «безступінчастий» трактор від Case IH ФОТО

Кормозбиральний комбайн JAGUAR 960 TERRA TRAC з’явився на ринку 2018-го. Серед переваг цієї моделі перед іншими виробники називають запобіжні механізми проти ущільнення ґрунту під час обробки полів. Також – можливість їзди дорогами загального користування. Це забезпечується завдяки немасивним габаритам. Крім того, комбайн обладнаний інтелектуальною системою розвороту на краю поля. Завдяки цьому зберігається належний трав’яний покрив.

На аграрній виставці SIMA в Парижі 2019-го експерти ринку нагородили кормозбиральний комбайн TERRA TRAC золотою медаллю.

Завод «CLAAS» з’явився на ринку 1973 року. Першою серійною моделлю кормозбирального комбайна стала JAGUAR 60 SF. З часом комбайни удосконалювалися, зростала їхня потужність і виробничі можливості. Сьогодні «CLAAS» – один з передових європейських виробників с/г техніки.

Як раніше повідомляв Landlord, у Німеччині у 2018 році було зареєстровано 27 670 тракторів. Найбільшим попитом користувався Fendt 724 Varlo. За рік до фермерських господарств був реалізований 901 трактор цієї моделі. Найпопулярнішими марками визнано трактори виробництва Fendt та John Deere.

Поділися

Техніка        12 лютого 2019 13:37

Україна входить у трійку країн-лідерів з імпорту техніки LEMKEN – Артем Калашнік

Компанія «Лемкен-Україна» налаштована на розвиток інноваційних напрямів і готується до виводу на ринок нових агрегатів для обробітку ґрунту.

Незважаючи на відносно невдалий для ринку сільськогосподарської техніки 2018 рік, у компанії «ЛЕМКЕН» націлені на подальший розвиток і вирішення протягом 2019-го декількох стратегічних завдань: від розвитку дилерської мережі до кардинального оновлення портфеля агрегатів — лідерів продажів.

Про плани компанії, завдання, які доведеться вирішувати, і тренди українського аграрного ринку — генеральний директор «ЛЕМКЕН-Україна» Артем Калашнік.

Восени 2018-го багато компаній-постачальників відмічали падіння ринку нової техніки у порівнянні з попереднім роком на 20–30%. Чи спостерігалася така динаміка у «ЛЕМКЕН»?

Ми оцінюємо підсумки минулого року двояко. З одного боку, якщо взяти імпорт техніки з німецького заводу, який здійснювали наші дилери, то у нас обсяг у порівнянні з 2017-м зріс до 3%.

Але ми відстежували загальну інформацію по ринку, отримували сигнали, що не всі наші партнери розпродалися, як було у 2016–2017 роках. Тому ми зібрали для виробника статистику по залишках техніки на складах дилерів. У новий рік вони заходять із завищеними обсягами, що вплине на показники продажів. При цьому наші найбільші дилери оцінюють рік як досить вдалий, хоча деякі компанії навпаки з початку року зменшили імпорт. Загальний висновок, який я можу дати: залишки на складах більші, ніж середні, тобто продажі дещо впали.

Якщо порівняти минулорічні продажі з 2012–2013 роками — як змінилася картина?

Тут треба зважати на те, що 2018-й взагалі був складним для агроринку — падіння врожайності пізніх культур у 2017 році, потім дуже непрості умови посівної–2018. Це призвело до того, що ми майже всю весну пропустили і весняні агрегати, які наші дилери завозили, не розпродалися — близько 50% залишилося на складах. Загалом, якщо порівнювати ці періоди, продажі значно зросли. Наприклад, у порівнянні з періодом до 2015 року добре розвинувся напрям стерньових культиваторів, ротаційних борон, культиваторів для передпосівного обробітку.

За обсягами продажів по різних групах товару «ЛЕМКЕН» займає гарні ринкові позиції. Наприклад, за останні три роки нам вдалося суттєво наростити частку ринку за рахунок тих же плугів.

Ми отримуємо статистику з Німеччини — там працює асоціація, яка збирає показники усіх виробників з Європи та аналізує експорт по країнах. Потім в одному списку видні позиції кожного. За останні два роки ми продаємо приблизно по 350 навісних плугів. А LEMKEN взагалі виробляє їх близько 1000 на рік.

Тобто третина пішла до України?

Так, ми стали найбільшим імпортером плугів, уже другий рік поспіль.

Давайте спробуємо оцінити, так би мовити, здоров’я ринку. Продажі впали, але чи не знизився попит на новітні розробки? Що цікавило ваших покупців минулого року?

Загалом попит на новинки та інновації не зменшився, і це дуже добре. Ми це відчули по нашій новій сівалці Azurit, яка пройшла презентації у 32 локаціях і брала участь у всіх основних виставках. Ми часто чули, що це цікава машина, якщо порівнювати з продуктами конкурентів. Клієнт відчуває, що йому треба підвищувати врожайність, якість саме за рахунок інновацій.

У плані запиту на новітню техніку ринок був здоровий, було відчутно, що він розвивався. А ось у плані попиту він був дуже не здоровий, не було стабільності.

Наші стабільні позиції, наш успіх у продажах пов’язаний з тим, що 65% продукції у нас становить техніка, що традиційно продається в середині року. Наскільки нам відомо, бренди, які орієнтувалися на початок року з тими ж сівалками, отримали найбільше просідання.

Наприкінці минулого року «ЛЕМКЕН» презентувала дві системи: чергові моделі rubin і diamant. Яка їхня подальша доля?

Це буде найбільшим викликом для нас у 2019-му — з початку року завод не приймає замовлення на попередні моделі цих агрегатів. А саме вони і забезпечували нам 70% обігу. Можливо, ми будемо мати деякий спад продажів, адже представлятимемо новинки, які суттєво дорожчі за попередні моделі.

Ми вже збирали інформацію не тільки від клієнтів, але і від дилерів. Саме дилери розповідають, що нова дискова борона Rubin достатньо цікава. У Diamant змінилося небагато: є технічні покращення конструкції, зручності регулювання, а нова система Onland дозволяє працювати з більш потужними тракторами шириною до 4 м.

Ми неодноразово чули від фермерів, що так звані системи нульового обробітку ґрунту не прижилися в україні. У чому може бути причина та як це відображається на попиті на техніку?

Тут є багато різних факторів. У першу чергу причиною є те, що в Україні великі рослинні залишки. На полі це приводить до збільшення популяції гризунів, які шкодять врожайності. Інший момент технології No-Till (або технологій зменшення обробітку Mini-Till і Strip-till) полягає у збільшенні використання агрохімії, яка сьогодні має досить високу частку у формуванні собівартості продукту.

Тенденцію, про яку ви говорите, ми бачимо на прикладі тих же плугів. Як правило, найбільшими експериментаторами технологій No-Till та інших були невеликі господарства до 500–1000 га. Зараз ми відмічаємо значне збільшення попиту на навісні плуги, розраховані саме на такі господарства. У порівнянні з 2013-м, коли цих плугів продавалося лише 50, зараз попит зріс до 200 на рік.

Те саме стосується і продажів дискових борон у 4–4,5 м, які розраховані на трактори у 200–250 к. с. Іншими словами, традиційні методи обробітку ґрунту в Україні економічно більш виправдані.

Тобто до нових систем обробітку ґрунту треба підходити дуже обережно?

Така технологія потребує дуже довгого переходу. Деякі експерти говорять про десятки років, у нас мало хто проходив усі етапи.

Одного разу я приїхав до господаря у Харківській області, який використовував систему No-Till. У його господарстві було три агрегати: комбайн, сівалка та обприскувач. Він похвалив нашу техніку, але зазначив, що в нього вона «не лягає» до способів обробітку ґрунту — адже вся наша лінійка так чи інакше перетинається з класичним способом обробітку.

Пройшло два роки, і у цього господаря вже є плуг LEMKEN, яким він дуже задоволений. І такий випадок відмови від No-Till не поодинокий. В Україні взагалі зараз збільшується продаж плугів, не тільки у нас, а й у наших основних конкурентів.

Які у компанії «ЛЕМКЕН» стратегічні завдання на 2019 рік?

По-перше, це подальший розвиток дилерської мережі, удосконалення стратегії її роботи. Основні регіони, яким ми хочемо приділити увагу, — Схід та Південь. На Півдні у нас зараз з’явився новий офіційний дилер, молода команда. На Сході ми сподіваємося на розвиток вже існуючих дилерів. Тут складно працювати, оскільки в регіоні завжди найбільш відчутні відгуки будь-якої кризи.

По-друге, стратегічним завданням ми бачимо успішне виведення на ринок нових моделей техніки, також прагнемо правильно провести технічний супровід як новітніх розробок, так і тих машин, які дилери вже замовили, навчити сервісну команду дилерів і обов’язково провести максимум демонстрацій нових агрегатів. Запланований демотур із сівалкою Azurit, очікується поява нового агрегату Solitair 12 SW (посівний бункер під Azurit), плануємо також ввести в експлуатацію та провести демонстрацію сівалки Solitair 25.

Крім того, минулого року LEMKEN оголосила про купівлю нового заводу в Нідерландах з виробництва міжрядних культиваторів. Ми віримо, що попит на них в Україні буде подібний до Європи. Якщо в Європі попит зумовлений зростанням органічних методів землеробства та законодавчими обмеженнями, то в Україні застосування міжрядних культиваторів дозволить господарствам економити на агро­хімії. Ми вже замовили першу одиницю цієї техніки, проведемо з нею демотур і, можливо, протягом цього року будемо формувати перші замовлення.

З усього портфеля LEMKEN, який ви представляєте сьогодні, який з агрегатів ви особисто вважаєте найпопулярнішим?

Те, що констатуємо ми, і те, що констатують колеги з інших компаній, — тренд на дискові борони, і взагалі на більш універсальні агрегати. Але тут можна згадати і зростання попиту на стерньові культиватори — наш дилер на заході України має гарні продажі протягом останніх кількох років. Продаж такої техніки йде паралельно з відмовою від дискових культиваторів. Навіть є випадки, коли клієнт після купівлі культиватора Karat або Kristall взагалі відмовляється від роботи з дисковою бороною. Тому найбільш перспективним агрегатом на найближчі роки для України є саме стерньовий культиватор.

За вашими словами, україна є одним зі стратегічних ринків для lemken. Наскільки компанія готова розробляти техніку саме для нашого ринку?

Вже кілька років ми входимо до першої трійки країн з імпорту техніки LEMKEN. Як продукт-менеджери, так і конструкторський відділ компанії все більше уваги приділяють попиту саме в Україні — комплектація агрегатів покращується і збагачується з кожним роком. Наприклад, обприскувачі, які ми поставляємо, можуть бути оснащені системою автоматичного відключення секції, системою автоматичного керування штангою. Такий самий агрегат для РФ буде значно простішим. Завод показує нам зацікавленість у нашому ринку, вивчає, як техніка працює в полі.

Я входжу до референдумних груп по деяких агрегатах — ми збираємося разом з конструкторами і показуємо їм ринок, намагаємося зробити щось цікаве саме для українських споживачів.

Текст: Михайло Дикаленко

Фото: Олександр Ларичкін

Поділися

Думки        17 січня 2019 15:41

Науковці вибили $26 млрд на коллайдер. Це 135 000 тракторів Claas, 10 млн га землі чи 166 птахофабрик ФОТО

Побудувати андронний коллайдер за 25,7 млрд доларів, чи врятувати світ? Такою дилемою наразі переймається людство після оголошення будівництва надпотужного коллайдера. Landlord додався до дискусійних процесів і уявив, що можна було б придбати у агросекторі майже за $26 млрд.

Днями Європейська організація з ядерних досліджень (CERN) анонсувала будівництво надпотужного коллайдера, протяжністю у 100 км і вартістю в понад 25,7 млрд доларів. Він фігуруватиме під робочою назвою Future Circular Collider (FCC) або Майбутній циклічний коллайдер. Над інноваційним проектом працюватиме 10 тис. науковців зі 100 країн світу. Місцем розташування майбутнього наукового гіганта обране передмістя швейцарської Женеви, а його головною ціллю є вивчення природи бозона Хіггса, відкритого на Великому адронному колайдері в 2012 році.

Тим не менш, далеко не всі задоволені такою ідеєю, особливо вартістю її втілення. Скептики пропонують витратити 25,7 млрд доларів на більш значущі потреби людства. Наприклад, на боротьбу з глобальним потеплінням, чи бідністю.

ЧитайтеНайбільші експортери кави у світі (ІНФОГРАФІКА)

Landlord, у свою чергу, порівняв, чому еквівалентна сума інвестицій у коллайдер на прикладі агросектору.

Це 70,6% від річного бюджету України в 2019 році, який закладено на рівні 36,4 млрд доларів.

1,5 річних агроекспортів України! Торік наша держава на зовнішніх ринка реалізувала агропродукції на $18 млрд.

Придбати 367,1 тис. га найдорожчої у Європі швейцарської землі, де вартість 1 га складає $70 тис. Або 612 тис. га альпійської земельки в Австрії, вартість якої на ринку коливається в межах 42 тис. за гектар. А якщо пофантазувати і вийти на український ринок землі, мораторій із якого мають зняти у 2020 році, то за 25,7 млрд доларів можна придбати 10 млн га землі за ціною у $2,5 тис. за гектар.

Вартість 6 компаній калібру UPL Corporation Ltd (Arysta поглинула UPL за $4,2 млрд) та 14 Cheminova (FMC Corp. придбала Cheminova за $1,8 млрд) – одних із найбільших виробників ЗЗР.

$26 млрд – це не тільки вартість нового андронного коллайдера, але й щорічний дохід найбільшого виробника ЗЗР у світі – Bayer Monsanto. $16 млрд на рік заробляє Syngenta Chemchina.

Придбати 135 тис. надсучасних тракторів CLAAS – AXION 930, потужністю в 345 л.с. Вартість одного такого апарату складає $190 тис.

166 птахофабрик «Наша Ряба», що є частиною корпорації МХП. Наразі ринкова вартість бренду оцінена в 154 млн доларів.

94 млн тонн аміачної селітри. На ринку України мінеральне добриво коштує 273 долара за тонну.

Побудувати 171 термінал класу MV Cargo, який після вводу в експлуатацію вважатиметься одним із найбільших зернових терміналів в Україні та серед країн Причорномор’я. Його потужність складає 5 млн тонн зернових за рік, а інвестиційний проект оцінюється в $150 млн доларів.

Придбати у 100% власність 3 Укрзалізниці, яку наразі оцінюють в 245 млрд гривень.

Цукерочкою в прямому і пересному занченні нашого імпровізованого рейтинга стане придбання 13 корпорацій Roshen, яку нині оцінюєть приблизно в $2 млрд.

Поділися

Техніка        18 грудня 2018 15:44

У Черкасах відбудеться парад ілюмінованих тракторів “Шоу новорічних вогнів” ВІДЕО

19 грудня 2018 року в честь дня Святого Миколая відбудеться перший в Україні парад ілюмінованих тракторів, учасниками якого стали провідні агро-компанії Черкащини.

День Святого Миколая, відкриття головної ялинки та “Шоу новорічних вогнів”, який супроводжуватиметься парадом техніки порадує більше 3000 містян та гостей міста.

Цьогоріч Святий Миколай змінить свій традиційний транспорт на більш потужний – трактор John Deere. Всього в параді візьме участь 10 машин. У їх числі трактори  John Deere, Fendt, CLAAS, та навантажувач MANITOU.

До підготовки свята долучилися організатори міжнародної агропромислової виставки AGROSHOW Ukraine, що традиційно проходить навесні. Вони спільно з Черкаською міською радою та черкаським обласним театром ім. Т. Г. Шевченка готують унікальну програму.

Учасниками новорічного параду стали провідні агро-компанії України – “НВК “Урожай”, РДО Україна (офіційний диллер JohnDeere), диллерський центр Мітсубіші – Ньютон. Компанії самостійно прикрашатимуть машини. Це цікавий виклик для інженерів, тому що не кожен день доводиться стикатися з такою творчою роботою з технікою.

ЧитайтеОбвал цін на цитрусові в Європі. Іспанські фермери несуть шалені збитки

Оригінальний формат проведення відкриття ялинки дозволяє жителям ближче познайомитися з сільськогосподарською технікою, побачити зміни та потенціал аграрного сектору в Україні. Мета цього параду – показати насамперед дітям тамолоді, що робота в агросфері це модно і сучасно, зацікавити їх дізнатися більше про навчання в агро-університетах і що агросектор, наразі, один із найпопулярніших і найперспективніших напрямів для майбутнього працевлаштування.

“Цьогоріч, ми вирішили організувати парад с/г техінки щоб започаткувати свою традицію. Минулого року на відкритті ялинки стояла фура з Coca-Cola, яка у всіх асоціюється з “наближенням свята”. Тепер на цьому місці будуть гіганти с/г техніки, прикрашені по-новорічному. Тим паче, парад це традиційний початок офіційного відкриття виставки AGROSHOW, яка є дуже важливою подією для області. Цікаво як відреагують містяни на такі зміни”. – діляться організатори.

На гостей свята очікують:

  • Парад надсучасної с/г техніки
  • Можливість сфотографуватися з тракторами
  • Фото-конкурс від організаторів параду
  • Тематичні новорічні фотозони
  • Театралізоване шоу від акторів театру ім. Т.Г.Шевченка
  • Відкриття міської ялинки
  • Новорічна ярмарка
  •  

Схожий захід проводився в Білорусі, організатором якого виступав завод МТЗ.

https://youtu.be/Ve-v3XnzcdY

Дата проведення: 19 грудня з 18:00 до 20:00
Місце проведення: Соборна Площа, м. Черкаси
Концепція проведення: Театралізоване дійство, парад техніки, фестиваль
Захід безкоштовний для відвідування

Раніше Landlord повідомляв про новітню систему Tract-Pilot, яка допомагає одночасно керувати трактором і навантажувачем.

Поділися
Показати ще