Місцями дощитиме, але тепло: Укргідрометцентр дав прогноз погоди на вихідні

Найближчими днями погода в Україні порадує теплом. Українців очікують дощі, одначе, все ж стовпчики термометрів піднімуться до +26°С. Так, за даними Укргідрометцентру, теплою погодою без опадів насолоджуватимуться переважно жителі півдня.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
У п’ятницю, 20 жовтня, дощі пройдуть у західних, північних, центральних, і східних областях. Сухо і тепло буде лише на півдні. У середньому стовпчики термометрів покажуть + 9°С….+11°С., тоді як вночі – +7°С….+9°С.
Вже 21 жовтня в Україні відчутно потеплішає. У всіх регіонах очікується мінлива хмарність, сухо буде лише на півдні країни. Середня температура вдень становитиме +13°С….+15°С, а місцями – до +26°С. Вночі ж термометр покаже +7°С…+9°С.
Також 22 жовтня майже по всій території України похмуро і дощ, крім південних і східних областей, де опади не очікуються. Середня температура вдень – +14°C…+16°C, а максимальна – до +24°C. Вночі – +7°C…+9°C. Подекуди температура опуститися до +5°C.
Нагадаємо, ключовим та одним із найбільш затратних елементів технології вирощування більшості сільськогосподарських культур є удобрення. Тому не дивно, що саме підбір добрив посідає важливе місце при плануванні затратної частини в рослинництві.
У другій декаді вересня агрометеорологічні умови в Україні були цілком задовільними для завершення вегетації пізніх рослин, зазначили фахівці Укргідрометеоцентру.
Українські аграрії, ймовірно, не скорочуватимуть прогнозовані площі посівів озимої пшениці під урожай 2024 року, попри вищі витрати на логістику, спричинену російським вторгненням.
Зокрема, майже половина фермерів (45 %) не планують істотно скорочувати посівні площ озимих культур. При цьому 38% опитаних підприємців можуть збільшити посівні площі. 14% аграріїв зазначили, що цього року не сіятимуть озимі.
Таке співвідношення в цілому відповідає аграрній практиці в Україні, де щорічно до 20% сільськогосподарських виробників не беруть участь у сівбі озимих культур.
Структура озимих культур може зазнати змін. Зокрема, підприємства скоротять частку пшениці та ячменю, але збільшать площі під озимий ріпак.
Загалом посівні площі під озимими культурами можуть збільшитися на 0,5 млн га або на 8% порівняно з минулим сезоном. ключовим фактором розширення посівних площ залишається ріпак, посіви під ним можуть збільшитися майже на 40% до рекордних 1,9 млн га.
У першій декаді вересня переважала мінлива за температурним режимом погода. На початку декади продовжувала утримуватися спека, яка протягом останніх днів змінилася на помірно теплу вдень і прохолодну вночі погоду.
Анна Лиса