Новини / Політика / Фінанси     07 лютого 2022 17:12

Місія МВФ в Україні може розпочати роботу вже найближчим часом – Марченко

Україна також веде перемовини з Казначейством США щодо можливості отримання Україною кредитних гарантій

Наступна Місія МВФ в Україні розпочне роботу вже найближчим часом. Про це повідомив у Facebook міністр фінансів Сергій Марченко.

“Чинна програма передбачає отримання $2,2 млрд, і для їх отримання ми продовжуємо втілювати структурні реформи. Ми бачимо прогрес у наших відносинах з МВФ”, – написав міністр.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

Урядовець зазначив, що наразі в України обмежений доступ до ринків зовнішніх запозичень. “Однак перевиконання планових показників дохідної частини держбюджету дозволяє нам почувати себе досить впевнено. Лише у січні цього року перевиконання за доходами склало більше 9 млрд грн”, – зазначив глава Мінфіну.

Крім того, він додав, що Україна веде перемовини з Казначейством США щодо можливості отримання Україною кредитних гарантій.

“При цьому важливими є не тільки гроші, а й сигнал про їх надання, що зможе суттєво заспокоїти ринки” – написав міністр.

У листопаді 2021 року Україна отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by у розмірі 500 млн СПЗ (еквівалент 699 млн дол. США). Україна веде переговори про нову програму з МВФ, але будь-які перемовини про нову програму передбачають виконання чинної.

Раніше в МВФ повідомляли, що економіка після пандемії буде нести позитивні зміни, але вони будуть супроводжуватися небувалими раніше викликами

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також