В Україні значно скоротилася галузь тваринництва, зокрема виробництво червоного м’яса.
Про це Новини.LIVE розповів міністр аграрної політики Віталій Коваль.
За рівнем споживання яловичини Україна досягла мінімальних показників. Як повідомив міністр аграрної політики та продовольства, у 1991 році в Україні налічувалося 28 млн голів великої рогатої худоби, а на сьогодні — лише 2,3 млн, що означає скорочення більш ніж у 12 разів.
“Галузь тваринництва потрібно розвивати та підтримувати, відкривати ринки для української агропродукції, хоча з цим є проблеми. Бо десь партнери дозволяють відкривати, десь ні. Задача міністерства на сьогодні — формувати ринок агропереробки, аби ми стали агроіндустріальною країною”, — зазначив міністр.
За словами міністра, попри скорочення обсягів виробництва яловичини, показники у виробництві курячого м’яса залишаються на високому рівні. Це забезпечує українців якісним джерелом білка, яке частково компенсує дефіцит яловичини.
“До агросфери дотичні 14 млн людей, тому голодними ми точно не будемо. Фактично тваринництво є процесом переробки, коли ми переробляємо і зерно, і молоко, і м’ясо. А це робочі місця. Тваринницька ферма, яка обробляє 1000 га — створює 50 робочих місць. А 1000 га, які обробляє компанія, що займається тільки рослинництвом, створює лише 9-10 сезонних робочих місць. І це ж велика різниця”, — підкреслив міністр.
Коваль також зупинився на темі посівної кампанії. За його словами, в Україні вже засіяно озимими культурами 5,4 млн га, зокрема 1,1 млн га — озимим ріпаком. Ці показники демонструють оптимізм аграріїв щодо врожаю наступного року.
“Ми втримали ситуацію, і за це я завдячую кожному аграрію, бо Україна не зупинилася. Фермери — це ті люди, які своєї землі не зрадили. Продовжують засівати далі. Нагадаю, що 1 трлн 200 млрд грн — торішній вклад в українську економіку, що становить 20% всього ВВП країни”, — підсумував міністр.
Таким чином, міністр агрополітики акцентував на важливості розвитку тваринництва та підтримки українських аграріїв, що забезпечують країну продовольством і стабільним економічним вкладом.
Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України оголосило про запуск електронного порталу племінних порід сільськогосподарських тварин під назвою “єТваринництво“.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!